16.1%
50.0%
32.5%
17.1%

Σε ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι για πάνω από 35 λεπτά οι Saints κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με μια επιθετική έκρηξη στο τέλος κόντρα στους Boomers με 52-41 και να συνεχίσουν το αήττητο σερί τους. MVP του αγώνα ήταν ο Amer Kmeir με 23 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Saints άνοιξαν το σκορ με καλάθι του Νιάρχου, οι Boomers απάντησαν με 0-5 από τους Αλεξανδρόπουλο και Καλογερόπουλο, 7-5 οι Κοντόπουλος και Παύλου, 7-10 με 0-5 σερί δια χειρός Αλεξανδρόπουλου, 12-10 οι Amer και Τσιβελεκίδης και τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου για το τελικό 12-13 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Saints μπήκαν με 5-0 των Αντιώτη και Amer, ο Δελής μείωσε σε 17-15, 21-15 από τους Νιάρχο και Παύλου και 0-6 σερί ως το τέλος του ημιχρόνου από τους Αναγνωστόπουλο, Δασκαλάκη και Δάσκαλο για να μπουν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 21-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Saints έκαναν ξανά δυνατό ξεκίνημα, με τον Amer να ευστοχεί σε τρία συνεχόμενα τρίποντα και να γράφει το 30-21, όμως η απάντηση ήρθε ξανά πολύ γρήγορα από τους Boomers, με τον Μιχαηλίδη να απαντάει με ένα προσωπικό 0-8 για το 30-29. Νιάρχος και Ταπραντζής έγραψαν το 33-29, 33-30 ο Αλεξανδρόπουλος, 35-30 ο Παύλου, 35-32 ξανά από τον Αλεξανδρόπουλο και νέο καλάθι του Νιάρχου στη συνέχεια για το τελικό 37-32 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Boomers ισοφάρισαν πολύ γρήγορα σε 37-37 με ένα τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου και ένα καλάθι του Δασκαλάκη, όμως ο Amer δήλωσε και πάλι παρόν βάζοντας 3 ακόμη πόντους για το 40-37 με ένα δύσκολο γκολ φάουλ. Τρίποντο του Αντιώτη για το 43-37, απάντηση ο Δελής για το 43-40 και 47-40 οι Amer και Καλογερόπουλος. Στη συνέχεια ο Αλεξανδρόπουλος μείωσε σε 47-42, για να ακολουθήσει άλλο ένα μικρό, αλλά καθοριστικό 4-0 από τους Νιάρχο και Amer για το τελικό 51-42 του παιχνιδιού.

Για τους Saints, πέρα από τον Amer, εξαιρετική απόδοση έπιασε και ο Νιάρχος, ενώ επίσης καλός, κυρίως στα αμυντικά του καθήκοντα, ήταν ο Τσιβελεκίδης. Για τους Boomers ξεχώρισε ο Αλεξανδρόπουλος, ενώ μεγάλη προσπάθεια κατέβαλε και ο Μιχαηλίδης.