13.8%
30.8%
34.7%
30.4%

Οι Buzzer Beeres κέρδισαν τα Σφυριά με 59-63 σε ένα τρομερό ντέρμπι που είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημά του, αλλά είδαν τους αντιπάλους τους να προσπερνούν στην 4η περίοδο, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν με απόσταση ενός σουτ στο τελευταίο λεπτό. Μεγάλο ματς από τον Οικονόμου με 24 πόντους, ακολούθησαν Μετγιόν, Κανελλόπουλος και Παπαδόπουλος για τους νικητές!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με Παπαδόπουλο και Οικονόμου να σκοράρουν για το 0-5, με τον Μπακόλα να απαντά. Ο Οικονόμου με τον Μετγιόν έφεραν τους Buzzer Beeres στο 2-11, με τον Πέτροβα να σκοράρει, αλλά τον Παπαδόπουλο και τον Κανελλόπουλο να γράφουν το 4-15 για το πρώτο διψήφιο προβάδισμα των Buzzer Beeres, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 6-15 από τον Πέτροβα.

Στη 2η περίοδο ο Καμπάς με τρίποντο μείωσε σε 9-15, αλλά ο Μετγιόν με τον Βασίλι έφεραν το ματς στο 11-20. Τα Σφυριά με τον Αναστασόπουλο, τον Γεωργιάδη και τον Σιαμαντά μείωσαν σε 18-20, ενώ ο Μπακόλας τους έφερε λίγο μετά στο 20-21. Όμως, το ημίχρονο έκλεισε με ένα 0-8 από τους Buzzer Beeres, ο Οικονόμου με τον Κανελλόπουλο σκόραραν για το 20-29 της ομάδας τους.

Στην επανάληψη ο Γεωργιάδης μπήκε με τρίποντο, με τον Οικονόμου, τον Μετγιόν και τον Αθανασιάδη να απαντούν για το 23-35. Ο Καμπάς με δύο τρίποντα μείωσε σε 29-35, αλλά ο Οικονόμου με τον Μετγιόν έφεραν το ματς στο 29-42 στη μεγαλύτερη διαφορά για τους Buzzer Beeres στο +13. Τα Σφυριά με τον Πέτροβα να βάζει 10 συνεχόμενους πόντους μείωσαν αρχικά σε 35-42, με τον Κανελλόπουλο να απαντά, και στη συνέχεια σε 37-44 και 39-47 με ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου στο ενδιάμεσο.

Στην 4η περίοδο ο Μπακόλας έφερε το ματς στο 43-47, με τον Οικονόμου να απαντά. Ο Πέτροβας μείωσε σε 45-50 από τις βολές, με τον Παπαδόπουλο να σκοράρει. Τα Σφυριά με τον Σιαμαντά να βάζει 5 πόντους και τον Πέτροβα με τον Αναστασόπουλο να σκοράρουν έτρεξαν ένα 9-0 για να πάρουν το προβάδισμα στο 54-52! Όμως, ο Αθανασιάδης ισοφάρισε και ο Παπαδόπουλος έγραψε τρίποντο, για να ολοκληρώσει ο Οικονόμου ένα 0-7 για τους Buzzer Beeres για το 54-59! Ο Μπακόλας έφερε το ματς στο 57-59 με 2 λεπτά για το φινάλε, για να απαντήσει ο Παπαδόπουλος στα 47 δευτερόλεπτα για το 57-61. Αμέσως τα Σφυριά μείωσαν, 59-61 στα 42 δευτερόλεπτα, με τους Buzzer Beeres να παίρνουν αντιαθλητικό φάουλ και με μία βολή του Οικονόμου να πηγαίνουν στο 59-62 στα 27 δευτερόλεπτα. Τα Σφυριά έκλεψαν από την επαναφορά στα 18 δευτερόλεπτα, πήραν φάουλ, αλλά είχαν 0/2 βολές, με τον Οικονόμου να βάζει άλλη μία από τεχνική ποινή για το 59-63 με την ομάδα του να φεύγει νικήτρια!

Ο Οικονόμου είχε 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Παπαδόπουλος 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μετγιόν 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κανελλόπουλος 9 πόντους, 15 ριμπάουντ. Για τα Σφυριά ο Πέτροβας είχε 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μπακόλας 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Καμπάς 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Σιαμαντάς 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ.