12.5%
40.7%
51.2%
31.3%

Οι Bacardi Tel Aviv ξεκίνησαν με το δεξί για το 2019 επικράτησαν με 68-57 απέναντι στους Buzzer Beeres.Άπό την αρχή του αγώνα έδειξαν ποιος θα είναι το αφεντικό του αγώνα, έχοντας 4 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων .MVP του αγώνα ο Παναγιωτάκης με 13 πόντους,3 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνημα με καλάθι ο Παλατζάς και το 2-0 για τους Buzzer Beeres.Με 0-13 σερί οι Bacardi Tel Aviv έκαναν το 2-13 ,ο Κτιστάκης και Αγγελιουδάκης με 4 πόντους και με 5 πόντους ο Παναγιωτάκης .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο  Μetjon Χασάν και με λει-απ ο Παλατζάς για το 6-13.Την ασίστ ο Γυρούκης Ιωάννης και με σουτ ο Δενδρινός έκανε το 6-15.Ο Μetjon Χασάν με σουτ έκανε το 8-15 .Ο Δενδρινός με τρίποντο πέτυχε το 8-18.Με λει-απ ο Παλαμιδάς μείωσε σε 10-18 .Ξανά σκόραρε με coast to coast ο Δενδρινός για το 10-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-20 με 1/2 βολές ο Οικονόμου και με 2/2 βολές ο Παλαμιδάς .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αγγελιουδάκης με απίθανο γκολ φάουλ έκανε το 13-23.Ο Παλαμιδάς και με 1/2 βολές και με 2/2 βολές ο Ιωσηφίδης έγραψαν το 16-23.Με 1/2 βολές ο Παναγιωτάκης και ο Μουστακαλής έκαναν το 16-25 για τους Bacardi Tel Aviv.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μetjon Χασάν σκόραρε το 18-25. Ο Μουστακαλής την ασίστ και το καλάθι ο Παναγιωτάκης για το 18-27.Με 1/2 βολές ο Ιωσηφίδης έκανε το 19-27 για τους Buzzer Beeres.Με σουτ ο Παναγιωτάκης και με τρίποντο ο Γυρούκης Ιωάννης έγινε το 19-32.Ο Παλαμιδάς με σουτ,με τρίποντο ο Πολυχρόνης και ξανά ο Παλαμιδάς με μπάσιμο έγραψαν το 26-32.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-35 με τρίποντο ο Παναγιωτάκης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο από τον Παλαμιδά 29-35.Ο Δενδρινός με coast to coast και με λει-απ ο Μουστακαλής έγραψαν το 29-39.Ξανά ο Παλαμιδάς με τρίποντο έκανε το 32-39 για τους Buzzer Beeres.Με σουτ ο Αγγελιουδάκης σκόραρε το 32-41 για τους Bacardi Tel Aviv.Με σουτ ο Νικολάου και με 1/2 βολές ο Παλατζάς για το 35-41.Την ασίστ ο Μουστακαλής και το καλάθι ο Αγγελιουδάκης  για το 35-43.Ο Ιωσηφίδης με 2/4 βολές και με σουτ ο Παλατζάς έγινε το 39-43.Ο Παναγιωτάκης την ασίστ και με σουτ ο Δενδρινός έκανε το 39-45.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Παλατζάς σκόραρε το 41-45.Το δεκάλεπτο τελείωσε με Buzzer τρίποντο από τα 10 μέτρα ο Δενδρινός  για το 41-48.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κτιστάκης με λει-απ έκανε το 41-50 για τους Bacardi Tel Aviv.Ο Νικολάου με 1/2 βολές και ο Οικονόμου με λει-απ έγραψαν το 44-50.Ο Κτιστάκης με γκολ φάουλ έκανε το 44-53 .Ο Παλατζάς με 1/2 βολές και με ανάποδο λει-απ ο Παλαμιδάς μείωσαν σε 47-53.Με σουτ ξανά ο Κτιστάκης για το 47-55.Βολές ο Παλαμιδάς 2/2 για το 49-55 για τους Buzzer Beeres.Το μπάσιμο και το καλάθι ο Κτιστάκης για τους Bacardi  49-57.Και πάλι στις βολές ο Παλαμιδάς 2/2 για το 51-57. Βολές κέρδισε και ο Δενδρινός είχε 2/2 και το 51-59.Από το high post ο  Πολυχρόνης έκανε το 53-59.Ο Αθανασόπουλος με λει-απ σκόραρε το 53-61. Ο Πολυχρόνης με 2/2 βολές έκανε το 55-61 για τους Buzzer .Ο Κτιστάκης με λει-απ και με 1/2 βολές έκανε το 55-64.Την ασίστ ο Ιωσηφίδης και το καλάθι ο Παλατζάς για το 57-64.Ο Κτιστάκης με 1/2 βολές και ο Γυρούκης Ιωάννης με 3/4 βολές έγραψαν το τελικό 57-68.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κτιστάκης με 17 πόντους,8 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Δενδρινός με 16 πόντους ,7 ριμπάουντ , 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Αγγελιουδάκης με 11 πόντους ,3 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παλαμιδάς με 21 πόντους,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Παλατζάς με 12 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Μetjon Χασάν με 6 πόντους και 6 ριμπάουντ.