26.5%
35.0%
34.2%
14.3%

Οι MyRema State Warriors κατάφεραν να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί τους κερδίζοντας τους Buzzer Beeres με 64-68 στην παράταση σε ένα ματς που είχε πολύ γρήγορο ρυθμό και κρατούσε αμείωτο το ενδιαφέρον σε όλη του τη διάρκεια. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Κυριάκου με 28 πόντους, 30 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο οι MyRema μπήκαν κάπως πιο χαλαροι στο παρκέ, κάτι που εκμεταλλευτηκαν οι Beeres οι οποίοι πήραν γρήγορα μια διαφορά η οποία έφτασε μέχρι και τους 10. Ο Μαρίνης άνοιξε το σκορ, ο Κυριάκου ισοφάρισε σε 2-2, 4-2 ο Αθανασιάδης, 4-6 ο Σπυρόπουλος με δύο συνεχόμενα καλάθια του,6-6 ο Κανελλόπουλος, 6-8 ο Αηδόνης και απάντηση με 10-0 σερί οι Παπαδόπουλος, Αθανασιάδης και Χασάν για το 18-8. Το τελικό 18-10 της περιόδου το έγραψε ο Αηδόνης βάζοντας το δεύτερο προσωπικό του καλάθι στο ματς.

Στην δεύτερη περίοδο οι Beeres προσπαθούσαν να διαχειριστουν το προβάδισμα, αλλά και τις ανάσες τους ταυτόχρονα, καθώς ήταν μόλις 6 άτομα στο ροστερ, κάτι που έκαναν αρκετά καλά ως εκείνο το σημείο. Ο Μαρίνης έβαλε καλάθι για το 20-10, 20-12 ο Αηδόνης, 23-12 ο Σίτος, 23-15 ο Μπακάλης, 26-15 ξανά με τρίποντο ο αρχηγός, 26-17 ο Πέτρου, 30-17 οι Μαρίνης και Αθανασιάδης και 30-25 οι Μπακάλης και Κυριάκου. Το τελικό του ημιχρόνου 32-25 το έγραψε ο Παπαδόπουλος.

Στην τρίτη περίοδο οι πρωτοπόροι του ομίλου ανέβασαν στροφές, εσφιξαν την άμυνα τους και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ αρκετά γρήγορα. Κυριάκου και Μπακάλης ξεκίνησαν την περίοδο με 0-9 για το 32-34, 35-34 με τρίποντο ο Σίτος, 35-41 με άλλο ένα 0-7 οι MyRema με τους Σπυρόπουλο, Κυριάκου και Αηδόνη, 40-41 με 5-0 οι Χασάν, Κανελλόπουλος και Αθανασιάδης, 40-44 οι Σπυρόπουλος και Κυριάκου και τρίποντο από τον Αθανασιάδη στη λήξη της περιόδου για το 43-44.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι MyRema για μισή περίοδο περίπου είχαν το προβάδισμα, σε εκείνο το σημείο όμως οι Beeres έκαναν την αντεπίθεση τους, πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ και είχαν τεράστια ευκαιρία να κερδίσουν, όμως ένα λάθος στα τελευταία δευτερόλεπτα πήγε το ματς στην παράταση. Ο Σίτος έγραψε το 46-44, 46-52 οι Κυριάκου και Πέτρου με ένα 0-8 σερί, 48-52 ο Παπαδόπουλος, 48-53 ο Ίσσαρης και 58-53 με 10-0 σερί οι Παπαδόπουλος και Κανελλόπουλος. Με 1:16 να μένει ο Κυριάκου έβαλε γκολ φάουλ για το 58-56, στη συνέχεια οι δύο ομάδες έχασαν από ένα τρίποντο και οι Beeres είχε ξανά την κατοχή. Ο Κυριάκου κλέβει την μπάλα από τον αντίπαλο guard φεύγει στον αιφνιδιασμό και γράφει το 58-58 με το οποίο το ματς πήγε παράταση, αφού στον χρόνο που έμενε είχαμε άλλο ένα αστοχο σουτ των Beeres.

Στο έξτρα πενταλεπτο οι MyRema είχαν φανερά παραπάνω δυνάμεις, πήραν το προβάδισμα στα τελευταία δύο λεπτά και έφυγαν με το ροζ φύλλο για άλλη μια αγωνιστική. Ο Αθανασιάδης έγραψε το 60-58, 60-62 οι Κυριάκου και Μπακάλης με ένα καλάθι ο καθένας, 62-62 ο Παπαδόπουλος, 62-66 ο Πέτρου με ένα καλάθι και δύο βολές και 64-66 από τον Κανελλόπουλο με 41″ για λήξη. Απαντηση στην αμέσως επόμενη επίθεση οι MyRema με τον Πέτρου ξανά για το 64-68 και με 27″ να μένουν ο Παληβογιάννης και οι συμπαίκτες του έβγαλαν την άμυνα και ουσιαστικά το ματς τελείωσε εκεί.

Για τους MyRema State Warriors, πέρα από τον Κυριάκου, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πέτρου και Μπακάλης. Για τους Buzzer Beeres ξεχώρισαν οι Αθανασιάδης Σίτος και Παπαδόπουλος.