21.1%
30.8%
8.6%
18.8%

Buzzer Beeres vs Underdogz 57-23. Οι Buzzer Beeres είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δεν απειλήθηκαν καθόλου. Οι Underdogz  αρκετά άστοχοι ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Mvp του αγώνα ο Αθανασιάδης με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Κιτσούλης 3-0 οι Buzzer Beeres. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αρμάγος και ο Κεφαλάς με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 3-4 για τους Underdogz. Ο Αθανασιάδης με 2/2 βολές και με σουτ από την γωνιά και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε το 10-4.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-7 με τρίποντο ο Καραχάλιος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Buzzer Beeres έτρεξαν σερί 11-0 και το σκορ έγινε το 21-7,αρχικά ο Οικονόμου με 1/1 βολή (τεχνική ποινή),ο Αθανασιάδης με 4 πόντους του, ο Καλογερόπουλος με σουτ από την γωνιά, 2/2 βολές ο Οικονόμου και ο Αθανασιάδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό. Ο Αρμάγος με σουτ πέτυχε το 21-9 για τους Underdogz (7:30 χωρίς σκορ). Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-9 με 2/2 βολές ο Αθανασιάδης και ο Οικονόμου με 4 πόντους του από σουτ.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Underdogz έτρεξαν σερί 0-10 και μείωσαν σε 27-19,αρχικά ο Πούλιος με 2/2 βολές ,2 κολλητά τρίποντα ο Καραχάλιος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κεφαλάς. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-19 με τους Buzzer Beeres να τρέχουν σερί 13-0 .Αρχικά ο Τσίρμπας με σουτ από την γωνιά, ο Οικονόμου με 9 πόντους του 5/6 βολές και 4 πόντους από ντραιβ και ο Αθανασιάδης με 2/2 βολές.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαρίνης με σουτ έκανε το 42-19 για τους Buzzer Beeres. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Αλικάκης το 42-21 για τους Underdogz. Νέο σερί 11-0 και το σκορ έγινε το 53-21,ο Καλογερόπουλος με τρίποντο και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ,ο Βασίλι με 1/2 βολές, από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Μαρίνης και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο. Ο Αρμάγος με 2/2 βολές το 53-23 και το τελικό 57-23 πέτυχαν ο Παπαδόπουλος με σουτ και ο Κανελλόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Οικονόμου με 16 πόντους,6 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Καλογερόπουλος με 7 πόντους,6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο .
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αρμάγος με 5 πόντους, 13 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.