15.8%
51.7%
51.0%
9.1%

Οι Glory Road κέρδισαν τους Byron B.C. με 69-70 μετά από ένα τρομερό σε εξέλιξη παιχνίδι για να ανέβουν στο 5-7 στον όμιλο. Μεγάλο ματς από τον Σεϊμένη Γ. με 34 πόντους και 12 ριμπάουντ, τρομερός ο Καλλιτσάντσης με 15 πόντους και 6/8 εντός παιδιάς με τους Glory Road να κερδίζουν ένα ντέρμπι στο οποίο οι Byron είχαν 89% στις βολές!

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τους Glory Road με τον Βαλτινό, τον Χαμντάν Σ. και τον Σεϊμένη Γ. να σκοράρουν για το 0-9 με τον Σαχινίδη και τον Μπασματζόγλου να απαντούν για το 7-9, για να ισοφαρίσουν σε 11-11 ο Ζαχαράκης με τον Κατσαμακλή και να σκοράρει ο τελευταίος για το 13-11 και το προβάδισμα της ομάδας του. Ο Μαυρομμάτης απάντησε για το 13-14, με τον Σαχινίδη να σκοράρει για τρεις και να βάζει ξανά τους Byron μπροστά. Ο Σεϊμένης Γ. ισοφάρισε, αλλά ο Ζαχαράκης με 4 πόντους στο τέλος της περιόδου έγραψε το 20-16. Στο 2ο δεκάλεπτο ο ίδιος με τον Πούλη ήταν που σκόραραν για το 24-16 των Byron, με τον Καλλιτσάντση και τον Σεϊμένη Γ. να απαντούν γρήγορα για το 24-21 και μετά το 26-21 του Μπούμπουκα, οι δυο τους με τον Χαμντάν Α. έβαλαν μπροστά με 26-28 τους Glory Road. Ο Τέντζερης ισοφάρισε, με τον Σεϊμένη Γ. να βάζει ξανά μπροστά τους Glory Road, 28-30. Ο Τέντζερης με τον Γεραμάνη σκόραραν για το 32-30, ο Βαλτινός ισοφάρισε, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Κατσαμακλή στο 34-32.

Στην επανάληψη ο Σεϊμένης Γ. ισοφάρισε με τον Γεραμάνη να απαντά και τον Σαχινίδη να γράφει 6 μαζεμένους πόντους για το 42-36 της ομάδας του. Γρήγορα ο Σεϊμένης Γ. με τον Καλλιτσάντση μείωσαν σε 42-40 για να απαντήσει με τρίποντο ο Ζαχαράκης και ο Κατσαμακλής από τη γραμμή να φέρει την ομάδα του στο 47-32. Ο Βαλτινός μείωσε με καλάθι και φάουλ, ο Σεϊμένης Γ. έβαλε την ομάδα του μπροστά και ο Σαχτούρης από κλέψιμο του Χαμντάν Σ. έκλεισε το δεκάλεπτο στο 47-52 με 0-10 σερί για τους Glory Road.

Στην 4η περίοδο οι Byron απάντησαν με το ίδιο νόμισμα, ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα τους έφερε στο 59-52 με 12-0 σερί. Κατσαμακλής και Πούλης μπήκαν με σκορ στην περίοδο, για να συνεχίσει ο Σαχινίδης από τη γραμμή και να κλείσουν το σερί ο Μπούμπουκας με τον Κατσαμακλή για το +7 της ομάδας τους. Ο Καλλιτσάντσης δεν άφησε το ματς να ξεφύγει, με 5 μαζεμένους πόντους μείωσε σε 59-58 για να έρθει ο Σεϊμένης Γ. με καλάθι και φάουλ για το 60-61 λίγο μετά. Ο Κατσαμακλής σκόραρε βολές για το 62-61, με τον Σεϊμένη Γ. να απαντά και τον Χαμντάν Σ. με μία βολή να γράφει το 62-64. Ο Κατσαμακλής ξανά με βολές στα 2:30 ισοφάρισε, ο Σεϊμένης Γ. απάντησε, με τον Σαχινίδη να γράφει κι αυτός 2/2 βολές για το 66-66. Ο Σεϊμένης Γ. σκόραρε για το 66-68 με 1:15 για το τέλος, με τον Σαχινίδη να έχει μία βολή και τον Σεϊμένη Γ. από επιθετικό ριμπάουντ στα 52 δευτερόλεπτα να γράφει το 67-70. Ο Σαχινίδης στα 35 δευτερόλεπτα έβαλε δύο βολές για το 69-70, με τους Glory Road να κάνουν λάθος στα 23 δευτερόλεπτα, αλλά τους Byron να αστοχούν στα 4 δευτερόλεπτα στην επίθεση που επιχείρησαν. Οι Glory Road είχαν 0/2 βολές, αλλά πήραν το επιθετικό ριμπάουντ και μαζί του σφράγισαν και τη νίκη!

Για τους νικητές ο Σεϊμένης Γ. είχε 34 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καλλιτσάντσης είχε 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Βαλτινός είχε 10 πόντους και 6 ριμπάουντ. Για τους Byron ο Σαχινίδης είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Κατσαμακλής 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Ζαχαράκης 11 πόντους με 5/6 σουτ, με την ομάδα τους να έχει 24/27 βολές στο ματς!