27.8%
41.7%
38.0%
16.7%

Byron B.C. vs Pick ‘n’ Troll 61-55.Με ανατροπή 46-55(5:57)πριν το φινάλε του αγώνα,οι Byron  έκλεψαν την νίκη με τους ηττημένους να μένουν από δυνάμεις στα τελευταία λεπτά.MVP του αγώνα ο Κατσαμακλής με 19 πόντους ,11 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Οι  Byron B.C. ξεκίνησαν το ματς με 2 τρίποντα από Κατσαμακλή και από Ζαχαράκη για το 6-0.Οι Pick ‘n’ Troll μείωσαν 6-4 με καλάθι ο Τσοπανάκης Γιώργος  και με σουτ από την γωνία ο Κώγος .Ο Ζαχαράκης με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Κατσαμακλής για το 10-4.Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 10-13 με  1/2 βολές ο Τσοπανάκης Γιώργος,κλέψιμο-ασίστ ο Κυβρικοσαίος το λει-απ ο Ρούσσος,ασίστ ο Ρούσσος και το καλάθι ο Κυβρικοσαίος ,κλέψιμο και λει-απ ο Ρούσσος ,την ασίστ ο Τσοπανάκης Γιώργος και το καλάθι ο Τσοπανάκης Νίκος .Ύστερα από επιθετικ’ο ριμπάουντ σκόραρε ο Ευθυμιόπουλος για το 12-13 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 12-15 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Κυβρικοσαίος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ευθυμιόπουλος με λει-απ και με γκολ φάουλ ο Μπούμπουκας για το 17-15 .Με γκολ φάουλ ο Κάτσας και με τρίποντο ο Ρούσσος για το 17-21.Ο Αθανασόπουλος την ασίστ και το καλάθι ο Κουντούρης για το 19-21 για τους Byron B.C..Με τρίποντο ο Ρούσσος και με λει-απ ο Κώγος για το 19-26 για τους Pick ‘n’ Troll.Με 1/2 βολές ο Κατσαμακλής έκανε το 20-26.Με 1/2 βολές ο Ρούσσος και με σουτ ο Κυριακόπουλος για το 20-29.Ο Τσιχλιάς σκόραρε και μείωσε σε 22-29 .Με 2/2 βολές ο Τσοπανάκης Γιώργος και με σουτ ο Κυριακόπουλος για το 22-33.Με σερί 9-0  το δεκάλεπτο τελείωσε 31-33 με τον Τσιχλιά να σκοράρει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ, ο Κατσαμακλής και ο Αθανασόπουλος με σουτ και με τρίποντο ο Κατσαμακλής.

Τρίτο δεκάλεπτο και ισοπαλία 33-33 με καλάθι ο Κουντούρης από επιθετικό ριμπάουντ.Ο Κώγος με σουτ έγραψα το 33-35 για τους Pick ‘n’ Troll.Με σερί 7-0 οι Byron B.C. πέρασαν μπροστά με 40-35 με λει-απ ο Κατσαμακλής και ο Κουντούρης και με τρίποντο ο Ευθυμιόπουλος .Απάντησαν με σερί 0-8 και οι Pick  για το 40-43 με 2 λει-απ ο Ρούσσος ,με σουτ ο Κυριακόπουλος και ξανά με λει-απ ο Ρούσσος.Ο Κατσαμακλής με σουτ και ο Τσιχλιάς με 2/2 βολές για το 44-43.Ο Ρούσσος με άλλο ένα λει-απ έγραψε το  44-45.Με hook ο Κατσαμακλής σκόραρε για το 46-45 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 46-48 με τρίποντο από τον Ρούσσο.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 0-7  οι Pick ‘n’ Troll.  για το 46-55(5:57)πριν το φινάλε του αγώνα, με σουτ από την γωνία ο Κυριακόπουλος  και με τρίποντο και λει-απ ο Τσοπανάκης Γιώργος.Αντεπίθεση από τους Byron B.C.και με σερί 15-0 έγραψαν το τελικό 61 -55.Αρχικά σκόραρε ο Βρύνιας με σουτ,Ο Κατσαμακλής με λει-απ και με τρίποντο (2:14),ο Τσιχλιάς με 2/2 βολές (1:33),ο Αθανασόπουλος με λει-απ (0:54)και 2/2 βολές (0:23) και λει-απ (0:08). Στο τελευταίο πεντάλεπτο  για τους ηττημένους δεν τους βγήκαν τα σουτ που επιχείρησαν και με τον Ρούσσο να μην σκοράρει στο 4 δεκάλεπτο, με συνέπεια να γνωρίσουν την ήττα οι Pick ‘n’ Troll.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αθανασόπουλος με 11 πόντους,8 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Τσιχλιάς με 8 πόντους,12 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κουντούρης με 6 πόντους,12 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ρούσσος με 22 πόντους ,6 ριμπάουντ,3 ασίστ ,3 κλεψίματα και 4 κοψίματα,ο Κυριακόπουλος με 8 πόντους,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κάτσας με 3 πόντους ,16 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.