23.1%
68.8%
27.7%
36.8%

Carnavaliers vs Α.Ο. Ανδρου 63-58.Μετά από 7 σερί ήττες επέστρεψαν στις νίκες οι Carnavaliers απέναντι στην Α.Ο Άνδρου, που είχε τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το ημίχρονο,αλλά ο<Star Player -game changer >Κομμάτας στο 3ο δεκάλεπτο πέτυχε τους 13 από τους 17 πόντους τις ομάδος του και το 30-33 έγινε 47-41. Mvp του αγώνα ο Πασχαλίδης με double-double 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Καλογεράς και με Hook ο Κουτσουρόπουλος 0-5 για την Άνδρο. Ο Καραΐσκος με σουτ το 2-5 για τους Carnavaliers. Με σερί 0-9 ξέφυγαν στο σκορ με 2-14 ,αρχικά ο Καλογεράς με σουτ, ο Δαμανάκης με 4 πόντους του και με τρίποντο ο Κουτσουρόπουλος. Ο Τσουκαρέλλας με 1/2 βολές, ο Πασχαλίδης με τρίποντο και με 2/2 βολές ο Καλόγηρος μείωσαν σε 8-14. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κωστής το 8-16 και ο Πασχαλίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ μείωσε σε 10-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-19 με 3/4 βολές ο Καλογεράς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Carnavaliers πλησίασαν 16-19,αρχικά ο Τσουκαρέλλας σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ ο Κομμάτας. Με σερί 0-9 ξέφυγε στο σκορ η Άνδρος 16-28,αρχικά ο Νικολόπουλος από το low post ,ο Καλογεράς με λει-απ στον αιφνιδιασμό, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δαμανάκης και με τρίποντο ο Νικολόπουλος. Ο Πασχαλίδης με σουτ από την γωνιά και ο Κομμάτας με 1/2 βολές έγινε το 19-28 και ο Δαμανάκης με 1/2 βολές το 19-29.Ο Καλόγηρος με Hook το 21-29 και ο Δαμανάκης με 2/2 βολές το 21-31 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-31 με τρίποντο ο Ερτέκογλου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παυλίδης μείωσε 26-31 για τους Carnavaliers. Με σουτ από την γωνιά ο Κουτσουρόπουλος πέτυχε το 26-33 για την Άνδρο. Με σερί 7-0 το ματς στα ίσα 33-33, ο Τσουκαρέλλας και ο Ερτέκογλου σκόραραν από το ζωγραφιστό και ο Κομμάτας με τρίποντο. Ο Νικολόπουλος με σουτ το 33-35 και ο Κομμάτας ισοφάρισε 35-35.Ο Καλογεράς με τρίποντο το 38-35 και ξανά ο Κομμάτας απάντησε με τρίποντο 38-38.Νέο τρίποντο ο Καλογεράς 38-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 9-0 για τους Carnavaliers 47-41 με 1/2 βολές και τρίποντο ο Πασχαλίδης και με 5 πόντους ο Κομμάτας coast to coast και τρίποντο.

Τελευταίο δεκάλεπτο και η Άνδρος μείωσε σε 47-45 ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κωστής και με σουτ από την γωνιά ο Νικολόπουλος. Ο Παυλίδης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 49-45 για τους Carnavaliers. Ο Καλογεράς με τρίποντο το 49-48 και ο Παυλίδης με 1/2 βολές και ο Κομμάτας με 2/2 βολές έγινε το 52-48.Με ντραιβ σκόραρε ο Νικολόπουλος το 52-50 και ο Κομμάτας με ντραιβ και ο Πασχαλίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 56-50(2:50). Ο Καλογεράς με 3/3 βολές το 56-53(2:36) και ο Τσουκαρέλλας με σουτ από το High post (2:20) και ο Κομμάτας με 1/2 βολές (0:31)πέτυχαν το 59-53.Ο Καλογεράς με τρίποντο μείωσε 59-56(0:23) και ο Ερτέκογλου με 2/2 βολές το 61-56(0:17).Ο Δαμανάκης με 2/2 βολές το 61-58(0:11) και ο Πασχαλίδης με λει-απ έγραψε το τελικό 63-58.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κομμάτας με 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Τσουκαρέλλας με 8 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλογεράς με 25 πόντους, 1 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Δαμανάκης με 11 πόντους ,17 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.