3.7%
30.0%
41.1%
4.0%

Carnavaliers vs Κένταυροι 44-52.Μετά από ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι ανάμεσα στους Κένταυρους και τους Carnavaliers οι Κένταυροι φάνηκαν ψυχραιμότεροι στα κρίσιμα σημεία του αγώνα και με ποιο καθαρό μυαλό στο φινάλε πήραν τη νίκη. Mvp του αγώνα ο Καριώτης με 8 πόντους και 15 ριμπάουντ και ο Αδαμάκης με 16 πόντους,13 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με 4 πόντους του Αδαμάκη και οι Κένταυροι μπροστά στο σκορ με 0-4.Απάντησαν οι Carnavaliers και ισοφάρισαν 4-4 με τον Μαρίνη και τον Καλόγηρο. Με σερί 0-7 οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 4-11,αρχικά ο Αδαμάκης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ,από το ζωγραφιστό ο Μιχαλόπουλος, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καριώτης και ο Μιχαλόπουλος με 1/2 βολές. Οι βυσσινί αντεπιτίθενται και ισοφαρίζουν 11-11 λίγο πριν τελειώσει το δεκάλεπτο,αρχικά ο Παυλίδης σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μυλωνάς με λει-απ και τρίποντο. Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-13 ο Καριώτης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καραΐσκος με 4 πόντους του έβαλε μπροστά στο σκορ τους Carnavaliers 15-13 με διαδοχικά λει-απ. Οι Κένταυροι με τον Καλογερόπουλο ισοφάρισαν 15-15 .Ο Τσουκαρέλλας από το low post πέτυχε το 17-15 και ο Καριώτης και ο Μιχαλόπουλος έγραψαν το 17-19.Ο Κομμάτας πέτυχε το 19-19 με σουτ και το δεκάλεπτο τελείωσε 19-23,ο Κορδαλής σκόραρε με Hook και ο Αδαμάκης με coast to coast. Στο 3ο δεκάλεπτο οι Κένταυροι με καλάθι του Καλογερόπουλου ξεφυγαν στο με 19-25.Ο Μαρίνης με σουτ μείωσε σε 21-25 για τους Carnavaliers. Ο Καριώτης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 21-27 και οι περσινοί πρωταθλητές τις Rising ισοφάρισαν 27-27,αρχικά ο Καλόγηρος με σουτ, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσουκαρέλλας και ο Μυλωνάς με σουτ. Από το low post πέτυχε ο Καραγιαννίδης το 27-29 και ο Τσουκαρέλλας και Μυλωνάς με σουτ έγραψαν το 31-29.Ο Ρέντας έκλεισε το με 6 πόντους του, με floater, λει-απ και σουτ από την γωνιά και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα με 31-35.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παυλίδης με 1/2 βολές έκανε το 32-35.Οι Κένταυροι με γκολ φάουλ από τον Μιχαλόπουλο το σκορ έγινε 32-38. Ο Μυλωνάς με γκολ φάουλ και ο Παυλίδης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και μείωσαν στον πόντο 37-38.Μεγάλο τρίποντο ο Αδαμάκης (0/6 ως τότε )και πέτυχε το 37-41.Ο Τσουκαρέλλας με 1/2 βολές το 38-41 και ο Ρέντας με λει-απ και ο Μιχαλόπουλος με coast to coast έγραψαν το 38-45.Ο Τσουκαρέλλας μείωσε 40-45 με σουτ από την γωνιά και ο Αδαμάκης με 1/2 βολές το 40-46.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης το 42-46 και ο Αδαμάκης με Hook και ο Μιχαλόπουλος με λει-απ πέτυχαν το 42-50(2:20)Ο Παυλίδης μείωσε με Hook σε 44-50(1:50)και ο Αδαμάκης πέτυχε το τελευταίο καλάθι του αγώνα για το τελικό 44-52(0:27).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ρέντας ,με 8 πόντους,4 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μιχαλόπουλος με 12 πόντους,7 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παυλίδης με 9 πόντους,12 ριμπάουντ 2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Τσουκαρέλλας με 9 πόντους,10 ριμπάουντ ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα κι 1 κόψιμο.