31.8%
27.3%
43.9%
25.0%

Σε ένα ματς με αρκετά σκαμπανεβάσματα, οι Carnavaliers θα καταφέρουν να πάρουν ακόμα μία νίκη (την 3η συνεχόμενη) και πλέον οι πιθανότητες για την είσοδό τους στην 8άδα όλο και πληθαίνουν. Οι Carnavaliers ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το ματς, χτίζοντας μία διαφορά 10 πόντων στο 2ο δεκάλεπτο την οποία οι Aigaleo Kings κατάφεραν να ροκανίσουν και να περάσουν μάλιστα και μπροστά πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Aiagaleo Kings ήταν μπροστά στο σκορ, όμως στο 4ο, οι Carnavaliers κατάφεραν να χτίσουν μία διαφορά και να φτάσουν τελικά στη νίκη, ανεβαίνοντας έτσι στο 5-11.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κωστάκη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Φλέσσα να απαντά αμέσως μετά για το 2-2. Νέο δίποντο του Κωστάκη για το 4-2 υπέρ των Carnvaliers, ενώ ο Φλέσσας με τρίποντο θα δώσει προβάδισμα στην ομάδα του Αιγάλεω για το 4-5. Εκεί, ο Καλόγηρος θα απαντήσει με δικό του τρίποντο για να κάνει το 7-5, ενώ ο Φλέσσας με νέο δίποντο θα ισοφαρίσει σε 7-7. Με 3 συνεχόμενα δίποντα, οι Carnavaliers θα χτίσουν μία διαφορά 6 πόντων για το 13-7, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Σπαγγούρος με δίποντο μέσης απόστασης για το 13-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Carnavaliers με 2 δίποντα των Κωστάκη και Αλεξίου θα ανοίξουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά για να κάνουν το 17-9, ο Παναγιωτόπουλος με δίποντο θα μειώσει σε 17-11, ενώ ακόμα 2 δίποντα των Carnavaliers θα διαμορφώσουν το 21-11. Εκεί, οι Aigaleo Kings με ένα σερί 0-6 θα μειώσουν σε 21-17, με τον Αλεξίου να δίνει λύση στην ομάδα των Carnavaliers με δίποντο μέσης απόστασης για το 23-17. Στη συνέχεια, ο Παναγιωτόπουλος με ωραίο follow και ο Σπαγγούρος με δίποντο θα μειώσουν σε 23-21, με τους Φλέσσα και Νίκου να ευστοχούν σε τρίποντο και δίποντο για να δώσουν προβάδισμα στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ να είναι στο 23-26.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Φλέσσας με τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 6 πόντους για το 23-29, ενώ ο Πασχαλίδης με τρίποντο και Παυλίδης με δίποντο στον αιφνιδιασμό θα ροκανίσουν τη διαφορά στον πόντο για το 28-29. Με 1 βολή, ο Ράλλης θα κάνει το 28-30, με τους Carnavaliers να ευστοχούν σε 2 δίποντα και 1 βολή για να πάρουν κεφάλι στο σκορ για το 33-30, όμως οι Aigaleo Kings με ένα σερί 2-11 θα πάρουν ξανά το προβάδισμα για το 35-41. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Πασχαλίδης με τρίποντο από τις 45 και ο Σακκελαρίδης με δίποντο στον αιφνιδιασμό για το 40-41.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Carnavaliers θα μπουν πολύ αποφασισμένοι και με ένα σερί 12-3 θα πάρουν μία διαφορά από τους Aigaleo Kings κάνοντας το 52-44, με τους δεύτερους να απαντούν με βολή του Φλέσσα για το 52-45. Με γκολ-φάουλ του Αλέξίου, οι Carnavaliers θα κάνουν το 55-45, ενώ ο Σπαγγούρος με δίποντο θα μειώσει σε 55-47. Νέο τρίποντο για τους Carnavaliers από τον Ερτέκογλου για το 58-47, με τον Χρηστίδη να μειώνει στους 8 πόντους έπειτα από τρίποντο για το 58-50. Στη συνέχεια, ο Κωστάκης με τον Ερτέκογλου θα κάνουν το 62-50 με βολή και τρίποντο αντίστοιχα, για να απαντήσει ο Χρηστίδης με δύσκολο δίποντο για το 62-52. Με βολή του Ερτέκογλου θα γίνει το 63-52, ενώ το τελικό 63-54 θα κάνει ο Νίκου με δίποντο στη λήξη.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Καλόγηρος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 10 πόντους με 4 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Καλόγηρου από τους Carnavaliers ξεχώρισε και ο Αλεξίου, με τον Ερτέκογλου να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Aigaleo Kings σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Φλέσσας και ο Ράλλης.