14.3%
83.3%
25.5%
34.6%

Η B.C. Abla κέρδισε με 65-47 τους Carnavaliers για να ανέβει στο 10-7 και την 3η θέση στον όμιλο, συνεχίζοντας να κυνηγά την πρώτη δυάδα. Ένα ματς κλειστό ως το 27ο λεπτό (38-38) στο οποίο η B.C. Abla έδειξε ότι το ήθελε πολύ περισσότερο και βγάζοντας τρομερή ενέργεια πήρε το ροζ φύλλο με ένα 27-9 επιμέρους, με Ρηγόπουλο, Ορνεράκη και Μακρή πρωταγωνιστές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντο του Πασχαλίδη, με τον Κατσάτσο να απαντά. Ο Κομμάτας έφερε την ομάδα του στο 2-5, με τον Ρηγόπουλο να ισοφαρίζει πριν έρθουν Μαρίνης και Καλόγηρος για το 5-10. Ο Σωτηρόπουλος με τον Ορνεράκη ισοφάρισαν τον αγώνα, με τον Ρενιέρη να τους μιμείται, αλλά τον Πασχαλίδη με τον Καλόγηρο και τον Παυλίδη να κλείνουν την περίοδο στο 12-19. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ρηγόπουλος με τον Ορνεράκη και τον Μακρή έτρεξαν ένα 8-0 σερί για το 20-19 της ομάδας τους, πριν απαντήσει ο Καλόγηρος. Ο Ρενιέρης με τον Ορνεράκη και τον Κατσάτσο έβαλαν μπροστά ξανά την B.C. Abla με 29-24, με τον Κομμάτα να κλείνει το ημίχρονο στο 29-27.

Στην επανάληψη το τρίποντο του Πασχαλίδη έγραψε το 29-30, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν με Σωτηρόπουλο, Μαρίνη και Καλόγηρο για το 31-32 και το 33-34. Ο Ρηγόπουλος με 5 μαζεμένους πόντους έφερε το ματς στο 38-34, αλλά ο Μαρίνης με τον Καλόγηρο ισοφάρισαν σε 38-38. Η B.C. Abla έκλεισε με προβάδισμα την 3η περίοδο, 42-38, από τον Μακρή και τον Ορνεράκη.

Στο 4ο δεκάλεπτο η B.C. Abla μπήκε πολύ δυνατά, ο Ρηγόπουλος με τον Σωτηρόπουλο και τον Μακρή ολοκλήρωσαν ένα 11-0 για το 49-38 της ομάδας τους, με τον Μαρίνη να το διακόπτει. Ο Κατσάτσος σκόραρε για το 51-40 και ο Ορνεράκης για το 53-42 μετά την απάντηση του Καλόγηρου. Ο Μακρής έφερε το ματς στο +12, με τον Μαρίνη και τον Κομμάτα να μειώνουν σε 55-46 με κάτι λιγότερο από 1:20 για το φινάλε. Ο Μακρής με 2/2 βολές και ο Ρηγόπουλος με τον Ορνεράκη με τρίποντα έφεραν την B.C. Abla στο 63-46 στο τελευταίο μισό λεπτό, με τον Μαρίνη να βάζει μια βολή και το ματς να κλείνει από 2/2 βολές του Ρηγόπουλου στο 65-47.

Για τους νικητές ο Ορνεράκης είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ με 6/10 εντός παιδιάς, ο Ρηγόπουλος 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Μακρής 11 πόντους, 18 ριμπάουντ. Για τους Carnavaliers ο Μαρίνης είχε 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Καλόγηρος 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Πασχαλίδης 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 τάπες, ο Κομμάτας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ.