39.1%
61.1%
41.4%
11.5%

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, το οποίο διατήρησε την αγωνία από την αρχή μέχρι τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου, οι Carnavaleirs κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρους τους διαφορά και με το επί μέρους 25-9 στο τέταρτο δεκάλεπτο πήραν το 2ο ροζ φύλλο της σεζόν στην προσπάθειά τους για την είσοδο στα playoffs. Οι Pigs μπήκαν πολύ δυναμικά στο ματς, όμως δεν κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά στο 2ο μισό, με αποτέλεσμα να υποπέσουν στην 8η ήττα τους για φέτος.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κωστάκη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Δημητριάδη να δίνει λύσεις στους Pigs με 6 συνεχόμενους πόντους για το 2-6. Οι Carnavaliers θα αντιδράσουν στη συνέχεια και με 6 συνεχόμενους πόντους θα πάρουν το προβάδισμα (8-6), ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με 2 δίποντα από τους Δημητριάδη και Χαΐτο για το 8-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Carnavaliers με τρίποντο του Καλόγηρου θα πάρουν κεφάλι στο σκορ για το 11-10, όμως οι Pigs με 6 σερί πόντους θα διαμορφώσουν το 11-16. Με 2 τρίποντα από τους Πασχαλίδη και Παυλίδη, οι Carnavaliers θα πάρουν προβάδισμα (17-16), ενώ οι Pigs με 3 δίποντα του Δριβάκου θα ανεβάσουν τη διαφορά στους 5 πόντους για το 17-22. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με τρίποντο του Καλόγηρου για το 20-22.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Κωστάκης θα ισοφαρίσει σε 22-22, ενώ ο Χαΐτος με τρίποντο και ο Σπάχος με δίποντο θα κάνουν το 22-27. Εκεί, οι Carnavaliers θα μειώσουν στον πόντο με ένα μίνι σερί 5-1 για το 27-28, ενώ οι Pigs θα τρέξουν δικό τους σερί 1-7, κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο στο 28-35.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Carnavaliers θα μπουν πολύ δυναμικά και αποφασισμένοι για κάτι καλό, αφού με ένα σερί 7-3 θα μειώσουν στο τρίποντο για το 35-38, οι Pigs με 2/2 βολές του Δριβάκου θα αυξήσουν τη διαφορά ξανά στους 5 πόντους (35-40) και οι Carnavaliers με τρίποντο του Καλόγηρου θα μειώσουν σε 38-40. Στη συνέχεια, με βολή του Δημητριάδη, οι Pigs θα κάνουν το 38-41, όμως οι Carnavaliers με ένα φοβερό σερί 15-3 στα τελευταία 4 λεπτά του παιχνιδιού θα πάρουν την 2η νίκη τους στη φετινή λίγκα με το τελικό 53-44.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Πασχαλίδης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 11 πόντους με 12 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Πασχαλίδη από τους Carnavaliers ξεχώρισε και ο Καλόγηρος, με τον Κωστάκη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Pigs σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Δημητριάδης και ο Δριβάκος.