9.1%
47.1%
26.7%
30.0%

Σε ένα κλειστό ματς, οι Remal Madri κατάφεραν να επικρατήσουν τον Carnavaliers με 38-50, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής της Bronze League, όμως εκτός από τη νίκη, κατάφεραν να καλύψουν και τη διαφορά του πρώτου γύρου (σ.σ. 44-54). Οι Remal Madri από το ξεκίνημα μπήκαν δυναμικά χτίζοντας μάλιστα διαφορά 19 πόντων στο 3ο δεκάλεπτο. Στην τελευταία περίοδο, οι Carnavaliers εκμεταλλεύτηκαν την χαλαρότητα των Remal και πήγαν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή, όμως ο χρόνος ήταν ελάχιστος και έτσι οι Remal έφυγαν με το ροζ φύλλο από το κλειστό της Καισαριανής.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Χατζηιγνατίου και Χαραλαμπόπουλο να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα για το αρχικό 0-4 και τους Carnavaliers να μπαίνουν στο ματς με βολή του Δεληγιάννη και δίποντο του Καλόγηρου, μειώνοντας σε 3-4 το ματς. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο ο Δαδούκης για το 3-7 των Remal Madri στην 1η περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Remal με δίποντο και βολή των Διαμαντόπουλο και Μανιάτη αντίστοιχα θα κάνουν το 3-10, ενώ οι Carnavaliers θα βρουν ρυθμό με ένα σερί 9-1 για να περάσουν μπροστά και να διαμορφώσουν το 12-11. Οι Remal θα αντιδράσουν και θα απαντήσουν με δικό τους σερί 2-9 για να γράψουν το 14-20, με τον Θεοχαρίδη να μειώνει με βολή σε 15-20 και τον Παπαδόπουλο να ανοίγει τη διαφορά στους 8 κλείνοντας το ημίχρονο στο 15-23 για τους Remal Madri.

Στην επανάληψη, ο Δεληγιάννης θα μειώσει με τρίποντο σε 18-23, οι Δαδούκης και Χατζηιγνατίου με 2 συνεχόμενα δίποντα θα κάνουν το 18-27, με τον Θεοχαρίδη να μειώνει με όμορφο δίποντο για το 20-27. Εκεί, οι Remal με 5 σερί πόντους του Δαδούκη θα διαμορφώσουν το 20-32, ο Θεοχαρίδης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 22-32, για να απαντήσει ο Ιφτιχάρ με δίποντο και να κάνει το 22-34. Στη συνέχεια, ο Ψιλόπουλος με δίποντο και ο Κομμάτας με βολή θα μειώσουν σε 25-34, ο Μανίνας με νέο τρίποντο θα κάνει το 25-37, με τον Θεοχαρίδη να απαντά με όμορφο δίποντο για το 27-37 του ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με δίποντο ο Χαραλαμπόπουλος και τρίποντο από τη γωνία ο Παπαδόπουλος για το 27-42 των Remal για την 3η περίοδο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Remal Madri θα το πιάσουν από εκεί που το άφησαν και με 2 καλάθια των Μανιάτη και Ιφτιχάρ, η διαφορά θα φτάσει τους 19 πόντους με το σκορ στο 27-46. Οι Carnavaliers θα απαντήσουν με τρίποντο του Ψιλόπουλου και 4 δίποντα των Μαρίνη (3) και Θεοχαρίδη (1) για να μειώσουν στους 8 (38-46), με τους Remal να βρίσκουν σκορ με 4/6 βολές των Ιφτιχάρ, Ρούκη και Δαδούκη για το τελικό 38-50 του παιχνιδιού.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Δημήτρης Δαδούκης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 11 πόντους, με 12 ριμπάουντ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 15 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Remal Madri ξεχώρισε επιπλέον ο Μανίνας, με τον Χατζηιγνατίου να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Carnavaliers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Θεοχαρίδης και ο Ψιλόπουλος.