0%
0%
0%
0%

Οι Kallithea Pimps κέρδισαν τους Catenazio B.C. με97-56 για να μπουν με νίκη στο Championship, με τον Παναγο να πετυχαίνει triple-double στον αγώνα!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 9-0 για τους νικητές από τον Ζακα Σ. και τον Μπαλκουρα, για να απαντήσει ο Μαρκου. Ο Μπαλκουρας με τον Ζαρα έφεραν την ομάδα τους στο 14-2, με τον Χρυσικοπουλο να σκοράρει, αλλά τον Ζακα Σ. να γράφει το 16-4. Ο Μαρκου μείωσε σε 16-7 και ο Χρυσικόπουλος λίγο μετά σε 17-11, για να απαντήσουν ο Παναγος με τον Ζακα Σ. για το 22-11, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 24-14 από τον Σταυριανο. Στη 2η περίοδο ο Κοτσης με τον Ζακα Ν. και τον Ντατσιο σκόραραν για το 38-14, με τον Παναγο να φέρνει το ματς στο 42-14, ολοκληρώνοντας ένα 20-0 σερί για την ομάδα του. Το σερί διέκοψε ο Χρυσικόπουλος, με τον Κοτση να απαντά για το 45-18. Ο Χρυσικόπουλος μείωσε και πάλι, με τον Ζακα Σ. και τον Ντατσιο να φέρνουν το ματς στο 52-21, για να κλείσει από τον Μαρκου το ημίχρονο στο 52-23. Ο Παγουροπουλος σκόραρε στην επανάληψη για το 52-25, με τον Μπαλκουρα να απαντά και τους δυο τους να φέρνουν το ματς στο 58-28. Ο Σταυριανος έγραψε το 60-30 με τον Μπαλκουρα και τον Ζαρα να σκοράρουν για το 66-30. Ο Μαρκου απάντησε, με τον Παναγο και τον Ζακα Σ. να σκοράρουν για το 71-32 και τον Παναγο να κλείνει το δεκάλεπτο στο 74-35. Στην 4η περίοδο ο Κοτσης έφερε το ματς στο 76-35, με τον Νικολοπουλο να απαντά. Οι Kallithea Pimps με τον Ζακα Σ. και τον Ζακα Ν. έφεραν το ματς ως το 84-38, με τον Νικολόπουλο και τον Μαρκου να απαντούν για το 86-43. Ο Ζακας Σ. σκόραρε ξανά, με τον Χρυσικόπουλο να μειώνει, αλλά τον Κοτση και τον Ντατσιο να φέρνουν την ομάδα τους στο 93-46. Ο Παγουροπουλος με τον Χρυσικόπουλο έφεραν το ματς στο 95-56, για να κλείσει ο Σταυριανος την αναμέτρηση.

Τα λάθη ήταν 11-16, τα κλεψίματα 11-8 και οι ασίστ 31-15. Στα ριμπάουντ οι Kallithea Pimps είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 63-30 με 21-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/15 τρίποντα και τους Catenazio B.C. 8/29. Στα δίποντα οι Catenazio B.C. είχαν 31% και οι Kallithea Pimps 51%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παναγος έγραψε triple-double με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Ζακας Σ. είχε 19 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Μπαλκουρας 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Ντατσιος 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Κοτσης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ζακας Ν. 8 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Catenazio B.C. ο Μαρκου είχε 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Χρυσικόπουλος 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Παγουροπουλος 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Νικολοπουλος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ.