16.2%
45.0%
30.2%
12.9%

Σε ένα πολύ κλειστό ματς με χαμηλό σκορ, οι Carnavaliers κατάφεραν να πάρουν μία δύσκολη νίκη απέναντι στους ουραγούς του ομίλου Charlotte Hornies με το τελικό 41-47 στην παράταση, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Bronze League. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους Ch. Hornies να ξεφεύγουν με 8 πόντους, 5 λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας. Οι Carnavaliers, βρήκαν τα πατήματά τους, ροκάνισαν τη διαφορά και στο 0,4 κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση με βολή του Θεοχαρίδη. Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι ελλιπείς Charlotte Hornies δεν κατάφεραν να βρουν ρυθμό, επιτρέποντας στους Carnavaliers να πάρουν το προβάδισμα και τελικά τη νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Καλόγηρο να ανοίγει το σκορ για το 0-2 και τους Charlotte Hornies να μπαίνουν στο ματς με 2 δίποντο του Φρουδάκη και τρίποντο του Τζίτζιρα για το 7-2 του ματς. Εκεί, ο Θεοχαρίδης με δύσκολο δίποντο θα μειώσει σε 7-4, με το πρώτο δεκάλεπτο να σφραγίζει με δίποντο απάντηση ο Φραγικουδάκης, με το σκορ να πηγαίνει στο 9-4 στην πρώτη περίοδο για τους Charlotte Hornies.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γκιώνης με δίποντο θα κάνει το 11-4, ο Παυλίδης με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει σε 11-6, με τον Φρουδάκη να απαντά με 2/2 βολές, κάνοντας το 13-6 στο ματς. Εκεί, ο Παυλίδης με νέο δίποντο και ο Δεληγιάννης με τρίποντο θα μειώσουν στους 2 για το 13-11, όμως ο Τζίτζιρας με τρίποντο και δίποντο θα επαναφέρει τη διαφορά στους 7 για την ομάδα του. Οι Carnavaliers θα βρουν ξανά ρυθμό και με 2 πόντους του Καλόγηρου και 3 του Τσουκαρέλλα, θα μειώσουν τη διαφορά στον πόντο, κλείνοντας παράλληλα το ημίχρονο στο 18-17 για τους Hornies.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Ζώης με τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 4 για το 21-17, με τους Carnavaliers να παίρνουν το προβάδισμα, έπειτα από 2 δίποντα των Παυλίδη, Τσουκαρέλλα και βολή του πρώτου για το 21-22 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Γκιώνης με δύσκολο δίποντο στη ρακέτα θα κάνει το 23-22 για τους Ch. Hornies, ο Καλόγηρος με τρίποντο θα δώσει εκ νέου κεφάλι στο σκορ στους Carnavaliers για το 23-25, όμως ο Γκιώνης με τον ίδιο τρόπο, θα διαμορφώσει το 26-25 για την ομάδα του. Στη συνέχεια, ο Ψιλόπουλος με τρίποντο θα κάνει το 26-28 για τους Carnavaliers, ενώ οι Charlotte Hornies θα απαντήσουν με 3 βολές των Αποστολάκη, Φρουδάκη και Ζώη, για να πάρουν το προβάδισμα και να σφραγίσουν παράλληλα το 3ο δεκάλεπτο στο 29-28.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Charlotte Hornies θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς με 2/2 βολές του Τζίτζιρα, δίποντο του Φρουδάκη και τρίποντο του Ζώη για να στείλουν το ματς στους 8 πόντους και το σκορ στο 36-28, με τους Carnavaliers να ισοφαρίζουν και να στέλνουν το ματς στην παράταση, έπειτα από 2 δίποντα των Ψιλόπουλο και Τσουκαρέλλα αλλά και 4 πόντους του Θεοχαρίδη για το 36-36 της κανονικής διάρκειας.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, ο Ζώης με εύστοχο τρίποντο θα κάνει το 39-36, όμως οι Carnavaliers με 6 πόντους του Θεοχαρίδη, 2 του Τσουκαρέλλα και βολή του Παυλίδη θα πάρουν κεφάλι στο σκορ για το 39-45, ο Φραγκιουδάκης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 41-45, ενώ ο Θεοχαρίδης με 2 εύστοχες βολές θα σφραγίσει το ματς στο 41-47.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιάννης Τσουκαρέλλας ο οποίος σταμάτησε στους 10 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 14 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθεια, για να συγκεντρώσει 17 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Καλόγηρος και Πασχαλίδης, ενώ από τους Charlotte Hornies ξεχώρισε η προσπάθεια των Φραγκιουδάκη και Τζίτζιρα.