21.7%
25.0%
30.2%
14.3%

Σε ένα κλειστό παιχνίδι οι Charlotte Hornies ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος αυτού και κατάφεραν να πάρουν την νίκη κόντρα στους αποδεκατισμένους Gademians,οι οποίοι αν και πέρασαν μπροστά στο σκορ στη δεύτερη περίοδο και έκλεισαν το ημίχρονο με +6 δεν μπόρεσαν να φύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό της Ριζούπολης. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Διαμάντης με 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Charlotte Hornies μπήκαν πιο δυνατά και με 2 καλάθια του Σπυριδωνίδη έκαναν το 4-0, για να απαντήσουν οι Gademians με καλάθι του Τσιλιώρη και στη συνέχεια με τρίποντο του Λιόση για το 4-5. Ξανά Σπυριδωνίδης με βολές για το 6-5 και Διαμαντής για το 8-5. Στη συνέχεια Λιόση θα κάνει το 8-7 και Διαμαντής το 10-7, Βασιλακόπουλος ευστοχεί σε μια βολή για το 10-8, όμως δύο καλάθια του Παπασταύρου θα κάνουν το 14-8 για να κλείσει το δεκάλεπτο με καλάθι του Βασιλακόπουλου και 14-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Gademians είναι αυτοί που θα ανοίξουν το σκορ και με τα καλάθια του Βασιλακόπουλου και Τσιλιώρη θα ισοφαρίσουν για το 14-14, Ζώης με τρίποντο για το 17-14 όμως με σερί 7-0 οι Gademians θα περάσουν μπροστά στο ματς με 17-21, βολή του Μιχαλιού για τον 18-21 , Τσιλιώρης για το 23-18 απάντηση από Σπυριδωνίδη 23-20 για να έρθει και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο ο Τσιλιώρης με τρίποντο και 20-26.

Στο τρίτο πλέον δεκάλεπτο οι Charlotte Hornies θα μπουν με το πόδι στο γκάζι και συγκεκριμένα ο Ζαμπούρας με 7 δικούς του πόντους  θα δώσει το προβάδισμα ξανά στην ομάδα του 27-26, για να απαντήσει ο Λιόσης 27-28, Διαμάντης 29-28, Βασιλακόπουλος 29-30 αλλά άλλο ένα σερί 7-0 των Charlotte Hornies, και μάλιστα τρίποντο του Ζώη στην εκπνοή, θα τους δώσει προβάδισμα 6 πόντων και 36-30 τέλος τρίτης περιόδου.

Στη τέταρτη περίοδο Ζώης θα συνεχίσει να ευστοχεί σε τρίποντα και μαζί με το καλάθι του Παπασταύρου θα κάνουν το 41-30 για να απαντήσουν οι Gademians με τα καλάθια των Λυμπέρη, Βασιλακόπουλο, Τσιλιώρη και Λιόση για το 41-36. Τελευταίο καλάθι της αναμέτρησης θα πετύχει ο Παπασταύρου 43-36.