21.4%
80.0%
36.5%
11.8%

Οι Red-Dicolo πήραν μια πολύ μεγάλη νίκη κόντρα στο City B.C. με 62-68 και πλέον βρίσκονται πολύ κοντά στην είσοδο τους στα φετινά Playoffs της Golden. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Κρίκας με 20 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κρίκας άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Γιαννόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 3-2, 3-4 ξανά με καλάθι του Κρίκα, 9-4 με ένα 6-0 οι Κατσιβαρδάς και Συμπάρδης, 9-7 με μια βολή του Σκαμαγκά και ένα καλάθι του Λαουρδέκη, 13-7 με τους Συμπάρδη και Γιαννόπουλο να βάζουν από ένα καλάθι, 13-10 οι Λαουρδέκης και Σκαμαγκάς, 17-10 από τους Συμπάρδη και Τετράδη, 17-12 ο Τσαπατάκης, 19-12 ο Τετράδης, 19-14 ο Λαουρδέκης και 21-14 με νέο καλάθι του Τετράδη για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο με το City να έχει ένα προβάδισμα 7 πόντων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τετράδης συνέχισε να σκοράρει για το 23-14, 23-17 από τον Κώστα Κρίκα, 28-17 με ένα τρίποντο του Συμπάρδη και ένα καλάθι του Τσίμπικα, 28-19 από τον Φωτεινάκη, 31-19 με τρίποντο του Κλαδάκη, 31-24 οι Λαουρδέκης και Τσαπατάκης, 34-24 με ένα καλάθι του Ξένου και μια βολή του Κατσιβαρδά και 0-7 σερί οι Σοφούλης και Σκαμαγκάς για να κλείσουμε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με 34-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φωτεινάκης με μια βολή μείωσε σε 34-32, 39-32 από τον Παπαευθυμίου με ένα προσωπικό 5-0, 39-36 με απάντηση 4 πόντων από τον Κρίκα, 40-36 ο Συμπάρδης, 40-38 ο Σοφούλης, 43-38 ο Παπαευθυμίου ξανά, 43-42 με δύο βολές του Σοφούλη και δύο του Τσαπατάκη, 44-42 ο Κλαδάκης, 44-48 οι Κρίκας και Τετράδης και 46-48 με καλάθι του Κλαδάκη και πάλι για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με τους Red-Dicolo να είναι πλέον μπροστά στο σκορ.

Στην τελευταία περίοδο ο Λαουρδέκης με δύο βολές και ο Σκαμαγκάς με ένα τρίποντο έγραψαν το 46-53, ο Παπαευθυμίου μείωσε σε 48-53, 48-58 με 0-5 από τους Κώστα Κρίκα, Σοφούλη και Σκαμαγκά, 54-58 με απάντηση με 6-0 σερί οι Συμπάρδης και Γιαννόπουλος, 54-63 με 0-5 από τους Κώστα και Αλέξανδρο Κρίκα, 56-63 ο Συμπάρδης, 56-65 ο Φωτεινάκης, 58-65 ο Συμπάρδης ξανά, 58-66 με μια βολή του Σοφούλη, 62-66 οι Τσίμπικας και Κατσιβαρδάς και δύο βολές του Τσαπατάκη για το τελικό 62-68 του αγώνα.

Για τους Red-Dicolo, πέρα από τον Κώστα Κρίκα, πολύ καλή εμφάνιση έκανε επίσης ο Λαουρδέκης με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες. Για το City ξεχώρισε ο Συμπάρδης με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα ενώ πολύ καλός ήταν και ο Τετράδης με 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 5 τάπες.