16.7%
38.5%
35.9%
0.0%

Έπειτα από 3 περίπου μήνες αγωνιστικής αδράνειας για τις δύο ομάδες, οι Clerks κατάφεραν να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο για το Summer με τους Θαλασσόλυκους να αναζητούν τα πατήματά τους στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού. Οι δύο ομάδες στην αρχή του παιχνιδιού βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ, όμως από το 2ο δεκάλεπτο και μετά αυτό άλλαξε, με τους Clerks να μην αφήνουν περιθώρια αντίδρασης στους Θαλασσόλυκους.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Θαλασσόλυκους να προηγούνται στο σκορ με 1-4 και τους Clerks να απαντούν με 2/2 βολές τους Αγγελωνίτη Π. και δίποντο του Ρίζα για το 5-4. Οι Θαλασσόλυκοι με τον Καραγιαννίδη θα πάρουν ξανά προβάδισμα για να απαντήσουν οι Clerks με τους Ρίζα και Μωυσίδη με 2/2 βολές και δίποντο αντίστοιχα για το 9-6. Οι Θαλασσόλυκοι στη συνέχεια θα ισοφαρίσουν με δίποντο του Καλπουζάνη και 1/2 βολές του Δημητριάδη για το 9-9, ενώ οι Clerks με τους Ρίζα και Μωυσίδη θα φτάσουν στο 16-9 για την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Clerks θα παρουσιαστούν πιο συνεπείς σε άμυνα και επίθεση με τον Μωυσίδη να κάνει ένα δικό του σερί 6-0 και τον Τσακίρη να προσθέτει ένα ακόμα δίποντο για το 28-13. Ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές θα μειώσει για τους Θαλασσόλυκους σε 28-14, ενώ οι Clerks με τον Λεωνάκη να ευστοχεί σε δίποντο μέσης απόστασης για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ στο 30-14.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Clerks με ένα σερί 14-3 έβαλαν σε μπελάδες τους Θαλασσόλυκους, αφού η διαφορά έφτασε και στους 28 πόντους (49-21), ενώ το 3ο δεκάλεπτο που οι Clerks πάτησαν περισσότερο γκάζι έληξε με το σκορ να είναι στο 49-23. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Clerks κατέβασαν ταχύτητα, ενώ οι Θαλασσόλυκοι προσπάθησαν να μειώσουν όσο μπορούν, όμως η διαφορά ήταν μεγάλη και δύσκολα αναστρέψιμη για εκείνους. Τελικό σκορ 59-33 για τους Clerks που θέλουν να συνεχίσουν την εξαιρετική πορεία τους στο χειμερινό πρωτάθλημα και στο φετινό Summer.

MVP της αναμέτρησης ο Τάσος Μωυσίδης ο οποίος κατάφερε να πετύχει 22 πόντους, κατέβασε 4 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε την μπάλα 3 φορές από τους αντιπάλους του σημειώνοντας 24 βαθμούς στο rating. Μεγάλη και η συνεισφορά του Ρίζα για ακόμα ένα ματς, όπου πέτυχε double-double με 16 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Τέλος, ο Τσακίρης με την ενέργεια που έδωσε στην επίθεση αλλά και στην άμυνα, αποτέλεσε σημαντικό εργαλείο στην μηχανή της ομάδας του coach Γράψα. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Κόκλα με 4 πόντους και 8 ριμπάουντ.