14.8%
52.6%
43.4%
28.0%

Οι Airball B.C. εμφανίστηκαν αρκετά πιο υποψιασμένοι στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς με τους Clerks B.C., έφεραν όλα τα όπλα τους και κέρδισαν με το άνετο 77-51 για να ισοφαρίσουν τη σειρά. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Λαγοπόδης με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την πρώτη περίοδο οι Airball έδειξαν τις άγριες διαθέσεις που είχαν, ξεκίνησαν με εξαιρετική ευστοχία, αλλά και με πολύ πάθος στην άμυνα και κάπως έτσι κατάφεραν να πάρουν από νωρίς μεγάλη διαφορά. Ο Μουμούρης έβαλε δύο βολές για το 2-0, ο Λεωνάκης ισοφάρισε σε 2-2 και 7-2 από Ζούλη και Λαγοπόδη. Μια βολή του Γρέζη για το 7-3, και 9-0 από Λαγοπόδη, Κυρούδη, Ζούλη και Σταμούλη για το 16-3. Άλλη μια βολή των Clerks για το 16-4, 21-4 από Λαγοπόδη και Τσάκαλη και 21-9 από Αγγελωνίτη και Ρίζα και 24-9 από Καραχρήστο και Μπίκο για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Clerks προσπάθησαν να μειώσουν, όμως οι Airball γρήγορα έδειξαν ξανά τον καλό τους εαυτό και ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά. Δύο καλάθια του Χαντζή για το 24-13, 26-13 από τον Κυρούδη και 26-15 από τον Χαντζή. Κυρούδης και Τσάκαλης έκαναν ένα 7-0 για το 33-15, 33-19 από τον Χαντζή και 39-19 από Λαγοπόδη και Σταμούλη για να κλείσει το ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά συνέχισε να μην πέφτει και οι Airball ουσιαστικά καθάρισαν το ματς αφού η διαφορά άνοιξε ακόμη λίγο. Καλάθι του Κυρούδη για το 41-19, 41-24 από τον Χαντζή και 44-24 από τον Μπίκο. Εφτά πόντοι του Χαντζή για το 44-31, 46-31 από τον Σταμούλη και 46-33 από τον Μωυσίδη. Γιατροπούλης και Ζούλης ανέβασαν σε 54-33, 54-34 από τον Ρίζα και 59-34 από τον Ζούλη και τον Λαγοπόδη για να τελειώσει το τρίτο δεκάλεπτο.

Τέταρτο δεκάλεπτο και το ματς χαλάρωσε αρκετά, με τις δύο ομάδες να σκέφτονται ήδη το τρίτο ματς της σειράς. Ο Κυρούδης έκανε το 61-34, ο Ρίζας έκανε το 61-35 και καλάθι καλάθι φτάσαμε ως το 71-46 που τελείωνε το ματς σιγά σιγά. Σε εκείνο το σημείο ένα 6-0 των Καραχρήστο, Κυρούδη και Λαγοπόδη έκαναν το 77-46 και ο Χαντζής με τον Μωυσίδη σημείωσαν το τελικό 77-51 του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Λαγοπόδη, εξαιρετική εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κυρούδης και Ζούλης. Για τους Clerks B.C. ξεχώρισαν οι Χαντζής και Ρίζας.