13.3%
32.0%
17.9%
21.9%

Οι Clerks B.C. κέρδισαν με 39-55 τους Anonymous για να επιστρέψουν στα ροζ φύλλα και να ανέβουν στο 2-2, ρίχνοντας στο ίδιο ρεκόρ και τους αντιπάλους τους. Με ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα και κρατώντας τους Anonymous χωρίς εντός παιδιάς καλάθι για περισσότερα από 13 λεπτά οι Clerks είχαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να μείνουν μπροστά στην αντεπίθεση των αντιπάλων τους στην 3η περίοδο για να πάρουν τη νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με 0-8 για τους νικητές από τον Ρίζα, τον Λεωνάκη και τον Μωυσίδη. Τον πρώτο πόντο των Anonymous πέτυχε ο Αδάμης με μια βολή, αλλά η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 1-12 για τους Clerks από τον Λεωνάκη και τον Ρίζα.

Ίδια κατάσταση και στο 2ο δεκάλεπτο, με τον Ζερμπίνο και τον Μωυσίδη να σκοράρουν για το 1-16 της ομάδας τους. Με 6:45 για το ημίχρονο ο Κουρέτσης έβαλε τους πρώτους εντός παιδιάς πόντους των Anonymous, για να απαντήσουν ο Λεωνάκης με τον Ρίζα για το 3-20 στη μεγαλύτερη διαφορά των Clerks στον αγώνα. Ο Δρόσος με τον Αδάμη και τον Σακελαρόπουλο με βολές έφεραν το ματς στο 7-22, με τον Ζερμπίνο να απαντά, 7-22. Ο Σακελαρόπουλος είχε 5 μαζεμένους πόντους για το 12-22, με το ημίχρονο να κλείνει με double score, 12-24, μετά τις βολές του Ρίζα.

Στην επανάληψη ο Ρίζας και πάλι σκόραρε για το 12-25, με τον Πουλάκο να γράφει δύο κολλητά τρίποντα για το 18-26. Ο Λεωνάκης με τον Μωυσίδη απάντησαν για το 18-31, αλλά ο Σακελαρόπουλος έφερε και πάλι το ματς στους 8 πόντους, 23-31. Ο Ρίζας έβαλε βολές, με τον Πουλάκο να απαντά για τρεις και τον Σακελαρόπουλο να τον μιμείται για το 29-34, με τους Anonymous να επιστρέφουν πλησιάζοντας στους 5 πόντους. Ο Ζερμπίνος με τον Χονδρομάρα σκόραραν με βολές για το 29-37, για να φέρει ξανά το ματς στους 5 ο Δρόσος, 32-37. Ο Λεωνάκης σκόραρε για την ομάδα του, με τον Ζερμπίνο να γράφει το 32-41, για να κλείσει ο Αδάμης το δεκάλεπτο στο 35-42.

Στην 4η περίοδο ο Ρίζας σκόραρε για το 35-44, με τον Κουρέτση να απαντά. Ο Χονδρομάρας με τον Λεωνάκη και τον Μωυσίδη ήταν εκεί για την ομάδα τους, το 0-6 που ακολούθησε έκρινε οριστικά το ματς, φέρνοντας το σκορ στο 37-50. Μια βολή του Δρόσου μείωσε στους 12, με τον Ζερμπίνο να γράφει τρίποντο και τον Παυλόπουλο να σκοράρει για το 38-55, πριν κλείσει τον αγώνα μια βολή του Αδάμη.

Για τους νικητές ο Ρίζας είχε 17 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Λεωνάκης 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Ζερμπίνος 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μωυσίδης 9 πόντους, 6 ασίστ. Για τους Anonymous ο Σακελαρόπουλος είχε 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Πουλάκος 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Αδάμης 5 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Δρόσος 7 πόντους.