10.3%
36.4%
33.9%
28.6%

Coffeewaukee Bugs vs Άρειος Πάγκος 50-64.Ο Άρειος Πάγκος πήρε την νίκη απέναντι στους Coffeewaukee bugs παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο,ανέβασες στροφές, έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ και ανέβασαν την διαφορά μέχρι τους 20 πόντους 40-60.Mvp του αγώνα ο Καλλιώρας με 23 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ,1 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο ο Πετρέλλης 3-0 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Αθανασόπουλος με σουτ μείωσε σε 3-2 για τον Άρειο Πάγκο. Ύστερα από κλέψιμο ο Τσομπάνογλου με λέει απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 5-2 και ο Αθανασόπουλος πέτυχε το 5-4 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ . Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 14-4 αρχικά ο Σαραντόπουλος με σουτ,ο Τσομπάνογλου με λέι-απ στον αιφνιδιασμό, τρίποντο Σαραντόπουλος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καπερώνης .Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-6 με σουτ από την γωνία ο Αθανασόπουλος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πετρέλλης με τρίποντο πέτυχε το 17- 6 για τους Coffeeaukee Bugs.Ο Αθανασόπουλονις με σουτ και με λει-απ μείωσε σε 17-10.Ο Πετρέλλης με σκόραρε το 19-10 και ο Καλλιώρας με τρίποντο και ο Αθανασόπουλος με από το high post έγινε το 19-15.Ο Πετρέλλης με 1/2 βολές το 20-15 και ο Καλλιώρας με τρίποντο και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ισοφάρισε σε 20-20.Ο Τσομπάνογλου με σουτ από την γωνία το 22-20 και ο Αθανασόπουλος με σουτ το 22-22.Ο Καπερώνης με 1/2 βολές και με σουτ από το High post έγραψε το 25-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-28,αρχικά ο Στρούζας με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο και με 1/2 βολές ο Καλλιώρας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κυριακόπουλος με λει-απ μείωσε 27-28 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Καλλιώρας και ο Μαυρόπουλος με σουτ έγραψαν το 27-32 για τον Άρειο Πάγκο. Ο Πετρέλλης σκόραρε το 29-32 και ο Αντωνιάδης με σουτ από την γωνιά και ο Στρούζας με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 29-36.Ο Κυριακόπουλος με λει-απ το 31-36 και ο Αθανασόπουλος με σουτ από την γωνιά, ο Στρούζας με σουτ και ο Καλλιώρας με 1/2 βολές το σκορ έγινε 31-41.Ο Πετρέλλης με 1/2 βολές το 32-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-46 με 2/2 βολές ο Γκομπ και με τρίποντο ο Καλλιώρας.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Στρούζας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Καλλιώρας με τρίποντο και με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 32-53 για τον Άρειο Πάγκο. Ο Καπερώνης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με σουτ μείωσε σε 36-53 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Καλαθάς με σουτ και ο Μαυρόπουλος με τρίποντο έγινε το 36-58.Ο Τσομπάνογλου με 4 πόντους του μείωσε σε 40-58 και ο Στρούζας σκόραρε το 40-60.Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο και ο Πετρέλλης με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 46-60.Ο Γκομπ με λει-απ το 46-62 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αντωνίου και ο Τσομπάνογλου με λει-απ για το 50-62.Το τελικό 50-64 πέτυχε ο Αθανασόπουλος με λει-απ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Στρούζας με 10 πόντους,12 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Μαυρόπουλος με 5 πόντους,7 ριμπάουντ,10 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καπερώνης με 9 πόντους,16 ριμπάουντ(13-3),2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Τσομπάνογλου με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πετρέλλης με 15 πόντους 8 ριμπάουντ,12 ασίστ και 1 κλέψιμο.