11.8%
46.2%
33.9%
13.6%

Coffeewaukee Bugs vs Νίκαια 62-59.Απίστευτο ματς στο πολυκλαδικό το οποίο κρίθηκε στην δεύτερη παράταση. Οι Coffeewaukee Bugs και οι Νίκαια έδωσαν τα πάντα για τη νίκη , με τους Bugs να περνούν την 7 νίκη τους. Mvp του αγώνα ο Πετρέλλης με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 8 κλεψίματα .
Το ματς ξεκίνησε με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Τσομπάνογλου 2-0 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Χατζηαντωνίου ισοφάρισε 2-2 για την Νίκαια. Ο Πετρέλλης με τρίποντο το 5-2 και ο Σιμιντζής Βλάσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 5-4.Ο Τσομπάνογλου στον αιφνιδιασμό σκόραρε το 7-4 και ο Μάλλης με σουτ από το High post το 7-6.Ο Καπερώνης και ο Πετρέλλης από το ζωγραφιστό και ι Τσομπάνογλου με τρίποντο έγραψαν το 14-6 ,για να μειώσει ο Σιμιντζής Βλάσης με γκολ φάουλ και με 1/2 βολές σε 14-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-10 με step back σουτ ο Πετρέλλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καϊτατζής με τρίποντο έκανε το 16-13 για την Νίκαια. Με σερί 8-0 ξέφυγαν στο σκορ με 24-13 οι Coffeewaukee Bugs ,αρχικά ο Βελαέτης με τρομερή ενέργεια σκόραρε με ντραιβ, ο Τσομπάνογλου και ο Πετρέλλης με 1/2 βολές, ο Αντζουλάτος με σουτ και ο Σαραντόπουλος με ντραιβ. Ο Σιμιντζής Βλάσης μετά απο επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 24-15 και ο με 1/1 βολή( τεχνική ποινή) και ο Βελαέτης με σουτ πέτυχαν το 27-15. Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-19 με τον Χατζηαντωνίου και τον Μάλλη να σκοράρουν με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καϊτατζής με τρίποντο έκανε το 16-13 για την Νίκαια. Με σερί 8-0 ξέφυγαν στο σκορ με 24-13 οι Coffeewaukee Bugs ,αρχικά ο Βελαέτης με τρομερή ενέργεια σκόραρε με ντραιβ, ο Τσομπάνογλου και ο Πετρέλλης με 1/2 βολές, ο Αντζουλάτος με σουτ και ο Σαραντόπουλος με ντραιβ. Ο Σιμιντζής Βλάσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 24-15 και ο με 1/1 βολή( τεχνική ποινή) και ο Βελαέτης με σουτ πέτυχαν το 27-15. Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-19 με τον Χατζηαντωνίου και τον Μάλλη να σκοράρουν με σουτ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καϊτατζής με σουτ και ο Χατζηαντωνίου με 1/2 βολές έγινε το 37-33 για την Νίκαια. Ο Πετρέλλης με τρίποντο το 40 -33 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Σιμιντζής Βλάσης με 7 πόντους του ισοφάρισε 40-40,με 4 πόντους από το ζωγραφιστό και με τρίποντο. Απάντησε με τρίποντο ο Τσομπάνογλου 43-40 και ο Καϊτατζής με τρίποντο και αυτός ισοφάρισε 43-43.Ο Σαραντόπουλος με σουτ από την γωνιά το 45-43 και ο Μάλλης με σουτ και 2/2 βολές (τεχνικής ποινής)το 45-47(2:00)και αποβλήθηκε ο Τσομπάνογλου.Ο Βελαέτης ισοφάρισε με λει-απ 47-47(1:40).Ο Μηλιώτης με 1/2 βολές το 47-48(0:39)και ο Βελαέτης με 1/2 βολές το 48-48(0:33). Έγινε το λάθος από την Νίκαια και ο Πετρέλλης έχασε την ευκαιρία να χαρίσει την νίκη στην ομάδα του, αρχικά με χαμένη βολή( τεχνική ποινή 0:08) και με άστοχο τρίποντο ,παράταση.
Στην πρώτη παράταση ο Σιμιντζής Βλάσης με με 2/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψε το 48-52 για την Νίκαια. Ο Πετρέλλης με τρίποντο και ο Βελαέτης με ντραιβ πέτυχαν το 53-52 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Καϊτατζής με 1/2 βολές το 53-53(2:01).Ο Βελαέτης με 2/2 βολές (1:46) και ο Σαραντόπουλος με λει-απ (1:27)έγινε το 57-53.Ο Μάλλης σκόραρε με ντραιβ (0:45)και ο Καϊτατζής μετά από επιθετικό ριμπάουντ ισοφάρισε 57-57 και έστειλε το ματς σε 2η παράταση(0:01).

Δεύτερη παράταση και ο Πετρέλλης με 1/1 βολή( τεχνική ποινή και ο Σιμιντζής Βλάσης αποβλήθηκε με 5ο φάουλ)και Ο Βελαέτης με λει-απ το 60-57 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Καϊτατζής με λει-απ στον αιφνιδιασμό μείωσε 60-59 για την Νίκαια (1:55). Ο Πετρέλλης με 1/2 βολές (0:42)και (0:11)έγραψε το 62-59 .Η Νίκαια δεν στην τελευταία επίθεση του αγώνα έκανε λάθος και το ροζ φύλλο κατέληξε στους Coffeewaukee Bugs.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσομπάνογλου με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα ,o Βελαέτης με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καπερώνης με 5 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιμιντζής Βλάσης με 23 πόντους, 19 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καϊτατζής με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 ασίστ .