25.0%
68.4%
51.1%
12.5%

Οι Coffeewaukee Bugs γνώρισαν την συντριβή από τους Ξεφτιλάιζερς με 46-71.Οι νικητές στην τρίτη περίοδο ανέβασαν την διαφορά στο +35(25-60)τιμωρώντας τους για την ήττα του πρώτου γύρου. MVP του αγώνα ο Χαραλαμπόπουλος  με double-double, με 11 πόντους,11 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Ξεφτιλάιζερς με λει-λει-απ ο Δεδούσης Γιώργος και Δεδούσης Δημήτρης. Ο Πετρέλλης με λει-απ έκανε το 2-4 για τους Coffeewaukee Bugs.Ο Χαραλαμπόπουλος με γκολ φάουλ και ο Δεδούσης Γιώργος με 1/2 βολές για το 2-8.Μείωσε με λει-απ ο Τσομπάνογλου για το 4-8 .Με καλάθι ο Δεδούσης Γιώργος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσίτσος έγραψαν το 4-12.Ο Πετρέλλης με 1/2 βολές για το 5-12.Με τρίποντο ο Δεδούσης Δημήτρης έκανε το 5-15.Με σερί 12-0 το σκορ έγινε 17-15 από 2 τρίποντα ο Πετρέλλης και ο Τσομπάνογλου.Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-17 με σουτ από το high post ο Τυπάλδος.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές έκανε το 18-17 για τους Coffeewaukee Bugs. Με σερί 0-9 οι Ξεφτιλάιζερς έκαναν Το 18-26 με 4 πόντους ο Δεδούσης Δημήτρης, από 3 πόντους ο Δεδούσης Γιώργος,ο Τσίτσος από 2 πόντους. Σκόραρε ο Αντωνίου το 20-26 με σουτ .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσίτσος σκόραρε το 20-28.Με τρίποντο ο Τσομπάνογλου έκανε το 23-28.Με τον εξαιρετικό Δεδούση Δημήτρη να πετυχαίνει 6 πόντους και να γράφει το 23-34 σκορ ημιχρόνου.
Μονόλογος το τρίτο δεκάλεπτο 2-26 το σκορ του,με τους Coffeewaukee Bugs να σκοράρει ο Τσομπάνογλου το 25-34 και τους Ξεφτιλάιζερς να σκοράρουν 26 σερί πόντους για το 25-60.Ο Χαραλαμπόπουλος πέτυχε 8 πόντους, ο Δεδούσης Δημήτρης 6 πόντους, ο Τσίτσος 7 πόντους και ο Τυπάλδος Αχιλλέας 5 πόντους.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ο Σαραντόπουλος με τρίποντο και ο Τσομπάνογλου με λει-απ για το 30-60.Με 1/2 βολές ο Δεδούσης Γιώργος για το 30-61.Ξανά ο Τσομπάνογλου με καλάθι στον αιφνιδιασμό για το 32-61.Ο Δεδούσης Δημήτρης με σουτ και λει-απ έκανε το 32-65.Με τρίποντο ο Πετρέλλης έκανε το 35-65.Απάντησε και ο Τυπάλδος Αχιλλέας με τρίποντο για το 35-68.Νέο τρίποντο ο Πετρέλλης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καπερώνης για το 40-68.Με γκολ φάουλ ο Δεδούσης Γιώργος για το 40-71.Το τελικό 46-71 πέτυχαν με τρίποντο ο Σαραντόπουλος και ο Πετρέλλης.