0.0%
66.7%
54.3%
19.4%

Σε ένα ματς για την 2η αγωνιστική, οι Τουβλέηκερς κατάφεραν να κερδίσουν με 29-67 τους Coffeewaukee Bugs και να ντουμπλάρουν τις νίκες τους για φέτος. Το πρώτο δεκάλεπτο των πρώτων ήταν εμφατικό, τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση, με το επιμέρους 3-16 να το μαρτυρά. Οι Τουβλέηκερς έκτοτε δεν πλησιάστηκαν ποτέ από τους Bugs, καταφέρνοντας μάλιστα να διευρύνουν το προβάδισμά τους και να εξασφαλίσουν την άνετη νίκη τους.

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει με ένα 0-6 των Τουβλέηκερς και σκόρερ τους Ιακωβάκη και Αγκουριδάκη, οι Bugs θα μειώσουν 3 λεπτά μετά με βολή Γρηγορίου σε 1-6, Ιακωβάκης ξανά για το 1-7, Λιώνης μειώνει σε 3-7, ενώ με ένα 0-9 σερί και σκόρερ τους Κοσκέρα, Ρίζα, Αγκουριδάκη και Ιακωβάκη οι Τουβλέηκερς θα κλείσουν το δεκάλεπτο με ένα φοβερό 3-16 υπέρ τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθια των Κουράση και Ρίζα για να αυξήσουν την διαφορά στο 3-21, οι Bugs κάπου εδώ θα μειώσουν σε 10-21 με ένα 7-0 σερί και σκόρερ τους Σολδάτο και Βελαέτη, ενώ το ημίχρονο θα κλείσει με δίποντο του Ιακωβάκη για το 10-23.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τουβλέηκερς θα μπουν πολύ δυναμικά με ένα 0-7 σερί και σκόρερ τους Μαρίνο, Ρίζα για το 10-30, σε 15-30 θα μειώσουν Βελαέτης και Ζέικος, Ρίζας με βολή για το 15-31, 17-31 ο Λιώνης, Μαρίνος και Ιακωβάκης για το 17-37, μειώνει σε 18-37 με βολή ο Λιώνης, Κουράσης και Καρμοίρης για το 18-40, 20-40 ο Μακρής, ενώ το 20-42 θα γράψει ο Καρμοίρης.

Τελευταία περίοδος και ο τρομερός Κουράσης θα ευστοχήσει σε τρία σερί τρίποντα για το 20-51 των Τουβλέηκερς, απαντά με δίποντο για το 22-51 ο Γρηγορίου, Καρμοίρης για το 22-55, 24-55 με δύο βολές του Πετρέλη, σερί 0-12 των Τουβλέηκερς και σκόρερ τους Κοσκέρα, Καρμοίρη και Κουράση για το 24-67, ενώ το τελικό 29-67 θα διαμορφωθεί από τους Λιώνη και Βελαέτη.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Καρμοίρης, ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 14 πόντους με 11 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 3 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Καρμοίρη από τους Τουβλέηκερς ξεχώρισε και ο Κοσκέρας, με τον Λεμπούση να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Coffeewaukee Bugs σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Λιώνης και ο Γρηγορίου.