27.9%
44.4%
35.7%
26.3%

Coffeewaukee Bugs vs Buzzer 73-54.Σε τρελά κέφια ο Πετρέλλης ολοκλήρωσε με τριπλ-νταμπλ το ματς και οδήγησε τους Coffeewaukee στην νίκη. Με σοβαρές απουσίες εμφανίστηκαν οι Buzzer Beeres άντεξαν μέχρι τα μισά του 4ου δεκαλέπτου. Mvp του αγώνα ο εκπληκτικός Πετρέλλης με 22 πόντους, 16 ριμπάουντ( 13-3) ,10 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι στον αιφνιδιασμό ο Τσομπάνογλου 2-0 για τους Coffeewaukee Bugs. Οι Buzzer Beeres πέρασαν μπροστά στο σκορ με 2-5 με τρίποντο ο Σίτος και με σουτ ο Κανελλόπουλος. Με σερί 12-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Bugs με 14-5,αρχικά ο Πετρέλλης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής και με φαλτσαριστό σουτάκι,ο Τσομπάνογλου με νέο καλάθι στον αιφνιδιασμό ,ο Χαραλαμπόπουλος (επιστροφή μετά απο 3 μήνες)με καλάθι από το ζωγραφιστό ,με τρίποντο ο Πετρέλλης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καπερώνης.Ο Βασίλι με 1/2 βολές το 14-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 17-6 με τρίποντο ο Σαραντόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσίρμπας με σουτ πέτυχε το 17-8 για τους Buzzer Beeres. Ο Αντωνίου με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Τσομπάνογλου έγινε το 22-8 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο και ο Τσίρμπας με σουτ από την γωνιά το 22-13.Ο Πετρέλλης με τρίποντο το 25-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 25-18 με τρίποντο ο Παπαδόπουλος και με σουτ ο Τσίρμπας .

Τρίτο δεκάλεπτο βροχή τα τρίποντα, αρχικά ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 25-21 για τους Buzzer Beeres. Απάντησε ο Πετρέλλης και ο Σαραντόπουλος με τρίποντα και ο Τσομπάνογλου με λει-απ στον αιφνιδιασμό και το σκορ έγινε 33-21 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Σίτος με τρίποντο το 33-24 και ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ από το High post το 35-24.Ο Παπαδόπουλος και ο Σίτος με τρίποντα και ο Σίτος με σουτ από την γωνιά το σκορ έγινε 35-32.Ο Καπερώνης με σουτ το 37-32 και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 37-35.Ο Πετρέλλης με καλάθι από το low post και ο Τσομπάνογλου με τρίποντο έγραψαν το 42-35.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίρμπας,ο Παπαδόπουλος με σουτ από την γωνιά και ο Αθανασιάδης με τρίποντο. Ο Τσομπάνογλου και ο Πετρέλλης με τρίποντα πέτυχαν το 48-42 και ο Βασίλι με 1/2 βολές το 48-43.Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-43 με καλάθι του Καπερώνη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αθανασιάδης με σουτ και ι Χασάν Μίλτος με καλάθι από το ζωγραφιστό πλησίασαν 50-47 οι Buzzer Beeres. Ο Αντωνίου με σουτ το 52-47 για τους Coffeewaukee Bugs .Ο Αθανασιάδης με σουτ το 52-49 και ξανά ο Αντωνίου πέτυχε το 54-49.Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 54-52 ,για να απαντήσει με τρίποντο ο Τσομπάνογλου και ο Καπερώνης το 60-52.Ο Αθανασιάδης με 1/2 βολές το 60-53 και ο με σερί 9-0 ξέφυγαν στο σκορ με 69-53 οι Bugs ,αρχικά ο Πετρέλλης με ντραιβ και με τρίποντο, ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σαραντόπουλος. Ο Βασίλι με 1/3 βολές το 69-54 και το τελικό 73-54 πέτυχε ο Καπερώνης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ι Χαραλαμπόπουλος από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καπερώνης με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Χαραλαμπόπουλος με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσίρμπας με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Παπαδόπουλος με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.