4.2%
57.1%
44.1%
4.3%

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψαν οι Halia Mavericks, αφού επικράτησαν στην τελευταία αγωνιστική της regular season των Coffeewaukee Bugs με το τελικό 31-63. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά μέχρι το ημίχρονο, όμως οι νικητές πάτησαν γκάζι στο 2ο μισό και με γρήγορες επιθέσεις αλλά και καλή άμυνα κατάφεραν να φτάσουν στην 9η νίκη της για φέτος. Πλέον, οι Halia Mavericks κοιτάζουν τη σειρά με τους Perama Tigers με τους οποίους θα αγωνιστούν για μια θέση στην 8αδα της Rookie League.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Αγγελιδέλη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Παπακωστόπουλο, Κοντάμπαση, να βάζουν στο ματς τους Coffeewaukee Bugs, δίνοντάς τους και το προβάδισμα για το 4-2. Με 4 συνεχόμενα δίποντα των Τούντα, Αγγελωνίτη Αλ. και Πασσαλή, οι Halia Mavericks θα πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού με το σκορ στο 4-10, ο Κοντάμπασης θα μειώσει με εύστοχο τρίποντο κορυφής στην κατοχή και το 7-10, ενώ ένα δίποντο του Μπεχράκη, θα σφραγίσει την περίοδο στο 7-12 για τους Halia Mavericks.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Μπεχράκης με 2 σερί δίποντα θα πάει τη διαφορά στους 9 και το 7-16, ο Παπακωστόπουλος με καλάθι στη ρακέτα θα μειώσει στο 9-16 των Coffeewaukee Bugs, ενώ ο Κλιμαντήρης με βολή, θα διαμορφώσει το 9-17 του ματς. Στη συνέχεια, ένα έμμεσο τρίποντο από τον Καρτσομιχελάκη με 3/3 βολές θα μειώσει στους 5 και το 12-17, οι Halia Mavericks με γκολ-φάουλ του Κλιμαντήρη και βολή του Πασσαλή θα πάνε το ματς στο 12-21, οι Coffeewaukee Bugs απαντούν με 3 δίποντα από τους Βελαέτη, Παπακωστόπουλο και Γιαντσίδη για το 18-21 του παιχνιδιού, ενώ οι Halia Mavericks με βολή του Τούντα θα σφραγίσουν το ημίχρονο στο 18-22 για τους Halia Mavericks.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Αγγελωνίτης Π. με τρίποντο, ο Τσαμούταλος με βολή και ο Κλιμαντήρης με δίποντο θα πάνε τη διαφορά στους 10 και το 18-28, ο Σολδάτος με δίποντο θα μειώσει στο 20-28, όμως ένα μεγάλο σερί 0-13 από τους Κλιμαντήρη (7 PTS), Μπεχράκη (4 PTS) και Πασσαλή (2 PTS), θα ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στους 21 και το 20-41. Με εύστοχη βολή του Καρτσομιχελάκη, οι Coffeewaukee Bugs έκαναν το 21-41, ενώ την περίοδο σφράφισαν με 3 δίποντα οι Μπεχράκης και Αγγελωνίτης Αλ. για το 21-47 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Halia Mavericks με δίποντο του Αγγελωνίτη Αλ. και 3 πόντους του Αγγελιδέλη θα γράψουν το 21-52, ο Κοντάμπασης με δίποντο θα μειώσει στο 23-52, ο Αγγελιδέλης με βολή θα γράψει το 23-53, ενώ ο Παπακωστόπουλος με τον ίδιο τρόπο το 24-53. Εκεί, ένα δίποντο του Αγγελιδέλη έγραψε το 24-55, οι Coffeewaukee Bugs με ένα γρήγορο 5-2 από τους Γιαντσίδη, Ζέικο και Βελαέτη μείωσαν στο 29-57, ενώ 3 δίποντα των Μπεχράκη και Αγγελιδέλη, διαμόρφωσαν το 29-63. Το τελικό σκορ, πήγε στο 31-63 με αυτοκαλάθι των Halia Mavericks.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Σταύρος Μπεχράκης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 16 πόντους, με 10 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 23 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Halia Mavericks ξεχώρισε επιπλέον ο Κλιμαντήρης, με τον Τσαμούταλο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Coffeewaukee Bugs σε καλή μέρα βρέθηκε ο Βελαέτης και ο Παπακωστόπουλος.