16.7%
0.0%
47.1%
34.2%

Νίκη και παραμονή στην Bronze League για τους Pick ‘n’ troll  απέναντι στους Coffeewaukee Bugs, ενώ μάλιστα στο πρώτο ματς είχαν χάσει με διαφορά από την παρέα του Πετρέλλη. Το 1ο δεκάλεπτο ήταν βγαλμένο από όνειρο με απολογισμό 6-24 και τον Ρούσσο να βάζει 5 τρίποντα!

Απίστευτό 0-9 στην αρχή του ματς από τρίποντα του Ρούσσου (2) και του Τσοπανάκη Γ. Ο Χαραλαμπόπουλος με ωραίο σουτ έκανε το 2-11, όμως ακόμα δύο τρίποντα του Ρούσσου έκαναν το 2-17.  Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο έκανε το 5-17 , όμως το δεκάλεπτο από τον Γκοβάτσο έκλεισε 6-24.

Με δυναμικό μπάσιμο ο Βελαέτης έκανε το 8-26, όμως λίγο αργότερα οι Pick ‘n’ troll έτρεξαν ένα σερί 8-0 με τρίποντα από Τσοπανάκη Γ.-Αντωνόπουλου και αιφνιδιασμό του Γκοβάτσου. Ο Πετρέλλης έκανε coast to coast και ο Σαραντόπουλος από μακριά έκανε το 17-34. Το κερασάκι στην τούρτα για το 1ο ημίχρονο δώθηκε από τον Γκοβάτσο με τρομερό buzzer beater λίγο μπροστά από το κέντρο.(17-34)

Τρίποντο από Γκοβάτσο και άμεση και όμοια απάντηση από Πετρέλλη(22-40). Ωραίο χουκ και πάλι από τον Γκοβάτσο που όμως αφύπνισε τους τους Coffeewaukee Bugs για ένα σερί 6-0 με τον Βελαέτη να βάζει 4 πόντους. Ο Σαραντόπουλος έβαλε και άλλο τρίποντο όμως 7 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ο Τσοπανάκης Γ. έκλεψε και σκόραρε σε αιφνιδιασμό για το 31-46.

Ο Χαραλαμπόπουλος σκόραρε με ωραίο τρόπο για το 35-48, ωστόσο οι αντίπαλοι έτρεξαν ένα σερί 8-0 με τον Τσοπανάκη Γ. να σκοράρει μετά από πάσα του Ρούσου ξεκαθαρίζοντας ουσιαστικά νικητή. (35-56 ). Ο πρώτος σκόραρε τρίποντο που απαντήθηκε από τον Καπερώνη για το 42-59. Nωρίτερα ο Πετρέλλης πάσαρε δις στον Χαραλαμπόπουλο με ωραίο τρόπο. Το θέμα νίκη είχε ξεκαθαρίσει οπότε τα τελευταία λεπτά οι ομάδες χαλάρωσαν και απόλαυσαν το παιχνίδι. Τρομερή συνεργασία Τσοπανάκη-Γκοβάτσου-Κυβρικοσσσαίου για το 42-63. Ο Τσομπάνογλου έβαλε καλάθι για το 44-65 και είδε λίγο αργότερα 2 τρίποντα από τους αντιπάλους(Κυριακόπουλος-Ρούσσος). Το τελικό 46-71 έκανε ο Χαραλαμπόπουλος.

22 πόντοι -με 5 τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο- και 10 ριμπάουντ από Ρούσσο, ενώ  ο Τσοπανάκης έβαλε 15 πόντους και ο Γκοβάτσος 16. Για τους Bugs ο Χαραλαμπόπουλος έβαλε 14 πόντους.