30.0%
78.9%
55.3%
25.0%

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσαν στη βαθμολογία τους τα Χαμένα Ταλέντα, καθώς επικράτησαν των Deflections με 69-72 σε ένα μας με ωραίο ρυθμό, πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα και φινάλε ακατάλληλο για καρδιακούς. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλης Πενταγιώτης με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαζιώτης άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Μπίλλης και Πενταγιώτης απάντησαν με 0-5 σερί για το 2-5, 7-5 με 5 συνεχόμενους πόντους του Μιχαηλίδη, 7-7 ο Ψημάδης, 11-7 με δύο βολές του Μαζιώτη και ένα καλάθι του Μιχαηλίδη, 11-12 με ένα δίποντο του Μάη και ένα τρίποντο του Αντύπα, 13-12 ξανά ο Μιχαηλίδης, 13-14 με σουτ του Καραγρηγορίου, 17-14 οι Γεργεριτάκης και Μιχαηλίδης, 17-16 ο Μπίλλης, 22-16 με 5-0 σερί οι Μαράντος και Τσαφαντάκης, 22-18 από τον Ριζούλη και τρίποντη απάντηση του Μιχαηλίδη για το τελικό 25-18 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν ένα τρομερό ξεκίνημα με 0-15 σερί των Καραγρηγορίου, Ψημάδη, Ριζούλη και Πενταγιώτη, ο Μπάμπαλης έβαλε καλάθι για το 27-33, 27-36 με τρίποντο του Αντύπα, 31-36 οι Μπάμπαλης και Νικολαΐδης, 31-39 με καλάθι του Σταμπουλίδη και βολή του Πενταγιώτη, 33-39 ο Νικολαΐδης και απάντηση του Καραγρηγορίου για το τελικό 33-41 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο Μπάμπαλης και Μιχαηλίδης μείωσαν στον πόντο με ένα 7-0 σερί, ο Πενταγιώτης με τρίποντο έγραψε το 40-44, 42-44 ο Μπάμπαλης ξανά, 42-47 με νέο σουτ του Αντύπα, 45-47 ο Μαράντος, 45-48 με βολή του Αντύπα, 50-48 με γρήγορο 5-0 των Μιχαηλίδη και Νικολαΐδη, 50-52 από τους Καραγρηγορίου και Ριζούλη και απάντηση με 5-0 οι Μιχαηλίδης και Τσαφαντάκης για το τελικό 55-52 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Μπίλλης και Πενταγιώτης έβαλαν μπροστά τα Χαμένα Ταλέντα με 55-56, ο Νικολαΐδης με τρίποντο απάντησε για το 58-56, 58-58 με βολές του Ψημάδη, 60-58 ξανά ο Νικολαΐδης, 60-59 με μια βολή του Μάη, 61-59 ο Μαράντος, 61-67 οι Μπίλλης, Μάης και Πενταγιώτης, 65-67 με ένα καλάθι του Μαράντου και ένα του Νικολαΐδη, 65-70 με τρεις ελεύθερες βολές του Πενταγιώτη, 69-70 οι Γεργεριτάκης και Μαράντος και 69-72 με δύο ψύχραιμες βολές του Πενταγιώτη για να φύγουν με τη νίκη τα Χαμένα Ταλέντα.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Πενταγιώτη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μπίλλης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για τους Deflections πολύ καλό ματς έκανε ο Μιχαηλίδης με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.