21.1%
72.7%
40.0%
18.8%

Σε ένα δυνατό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, τα Χαμένα Ταλέντα παίζονται πολύ ωραίο μπάσκετ κυρίως στο 3ο δεκάλεπτο, κατάφεραν να κάμψουν το εμπόδιο των Degrees, οι οποίοι πάρα τις ελλείψεις τους προσπάθησαν να διεκδικήσουν το ροζ φύλλο. Στο ξεκίνημα, οι Degrees μπήκαν λίγο καλύτερα, με τα Χαμένα Ταλέντα να ροκανίσουν τη διαφορά μέχρι τον πόντο στο ημίχρονο και να παίρνουν για πρώτη φορά το προβάδισμα στην 3η περίοδο, ενώ κράτησαν μέχρι τέλους τα ηνία του ματς και έτσι έφτασαν στην 13η νίκη τους για τη φετινή Golden.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Degrees να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα του Ευγενίου και ένα του Πλιάκου για το αρχικό 6-0 και τα Χαμένα Ταλέντα να μπαίνουν στο ματς με 2 απανωτά καλάθια των Μπίλλη και Κασβή, μειώνοντας στο καλάθι και το 6-4. Εκεί, ο Πλιάκος με βολή και ο Ευγενίου με νέο δίποντο θα γράψουν το 9-4, ο Καραγρηγορίου θα απαντήσει με δικό του καλάθι για το 9-6, ενώ την περίοδο θα σφραγίσει με τρίποντο ο Ευγενίου, κλείνοντας έτσι το δεκάλεπτο στο +6 των Degrees και το 12-6 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, τα Χαμένα Ταλέντα θα ροκανίσουν τη διαφορά μέχρι και τον πόντο, έπειτα από 2 δίποντα των Μάη, Πενταγιώτη και βολή του πρώτου για το 12-11, οι Degrees με βολή του Πλιάκου και δίποντο στη ρακέτα από τον Σκαμάγκο θα διαμορφώσουν το 15-11, ενώ ο Καραγρηγορίου, με ένα δικό του καλάθι, μείωσε στο καλάθι και το 15-13 του ματς. Στη συνέχεια, ο Μοσχολιός με εύστοχη βολή έκανε το 16-13, ο Ριζούλης με μακρινό τρίποντο μείωσε στον πόντο για το 16-15, ενώ ένα τρίποντο του Γκρούτση και 1/2 βολές του Πλιάκου, θα διαμορφώσουν το 20-15 του παιχνιδιού. Το πρώτο ημίχρονο, θα κλείσουν τα Χαμένα Ταλέντα με 2 καλάθια των Μπίλλη και Μάη, τα οποία και θα πάνε τη διαφορά στο οριακό 20-19 της ανάπαυλας, υπέρ των Degrees.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, τα Χαμένα Ταλέντα θα πάρουν για πρώτη φορά το προβάδισμα με 2 δίποντα των Αντύπα και Καραγρηγορίου, αλλά και τρίποντο του τελευταίου για το 20-26, οι Dergees θα μειώσουν με βολή του Ευγενίου στο 21-26, ενώ ένα καλάθι μέσης απόστασης από τον Μπίλλη και ένα τρίποντο του Αντύπα, θα διαμορφώσουν το 21-31 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα δίποντο του Ευγενίου θα μειώσει στο 23-31, ο Κασβής με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 23-33, ενώ ο Πλιάκος, με δικό του καλάθι στη ρακέτα θα ροκανίσει εκ νέου τη διαφορά στους 8 και το 25-33 του ματς. Με ένα τρίποντο του Καραγρηγορίου και 2/2 βολές του Μπίλλη, τα Χαμένα Ταλέντα θα γράψουν το 25-38, ενώ ένα όμορφο και δύσκολο καλάθι από τον Μοσχολιό, θα σφραγίσει την τρίτη περίοδο στο 27-38 για τις δύο ομάδες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, τα Χαμένα Ταλέντα με 2/2 βολές του Κυριακού θα κάνουν το 27-40, ο Πλιάκος με βολή και ο Σκαμάγκος με τρίποντο θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 9 πόντους και το 31-40, ενώ ο Καραγρηγορίου με 2 βολές, θα πάει το ματς στο 31-42 για την ομάδα του. Στη συνέχεια, οι Degrees με 4 πόντους του Ευγενίου από εύστοχη βολή και τρίποντο, αλλά και ο Πλιάκος με δίποντο θα μειώσουν τη διαφορά στους 5 και το 37-42, ο Πενταγιώτης με εύστοχο σουτ μέσης απόστασης και ο Μπίλλος με βολή θα κάνουν το 37-45, σκορ που θα κλείσει και την αναμέτρηση.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Στέλιος Καραγρηγορίου ο οποίος σημείωσε 14 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 16 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μάης και Πενταγιώτης, ενώ από τους Degrees ξεχώρισαν οι Πλιάκος και Ευγενίου.