13.3%
22.2%
21.7%
8.3%

Desperado -Άρειος πάγκος 59-29.Για ένα δεκάλεπτο βρήκαν αντίσταση οι Desperado(14-10) και μετά ανέβασαν στροφές και πήραν την νίκη κάνοντας το 1-0 στην σειρά.Ο Άρειος πάγκος, αρκετά άστοχος, δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το ματς.MVP του αγώνα ο εξαιρετικός Σαλιμένος με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 ασίστ.
Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Σεφέρης για τους Desperado 1-0.Ο Άρειος πάγκος πέρασε μπροστά στο σκορ με 1-3 με 1/2 βολές και με κλέψιμο και λει-απ ο Μαριόλης.Ισοπαλία με λει-απ ο Σαλιμένος 3-3 και με σουτ ο Σαμοΐλης πέτυχε το 3-5.Με 4 πόντους ο Σαλιμένος το 7-5 και ο Μαριόλης με λει-απ το 7-7.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές για το 8-7 και ο Μαυρόπουλος Κώστας με τρίποντο το 8-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-10 με 4 πόντους ο Σαλιμένος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πουσπουρίκας.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σεφέρης με κλέψιμο και λει-απ και ο Μαρκουλής με 1/2 βολές για το 17-10 για τους Desperado. Ο Σαμοΐλης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 17-12 για τον Άρειο πάγκο. Με ντράιβ ο Μαρκουλής το 19-12 και ο Μαριόλης με 2/2 βολές το 19-14.Ο Βαβίζος με σουτ και ο Σαλιμένος με 4 πόντους το 25-14.Με ντράιβ ο Μαριόλης το 25-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 26-16 με 1/2 βολές ο Πουσπουρίκας.
Τρίτο δεκάλεπτο και Μαυρόπουλος Κώστας με λει-απ το 26-18 για τον Άρειο πάγκο. Ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ το 28-18 για τους Desperado. Ο Μαριόλης με σουτ το 28-20.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραλής Αριστείδης και με 2/2 βολές ο Σαλιμένος για το 32-20.Ο Αθανασόπουλος με σουτ το 32-22,ξανά ο Σαλιμένος από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 34-22.Ο Αθανασόπουλος με 1/2 βολές το 34-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-23 με 5 πόντους του Σεφέρη (1τρίποντο).
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 10-0 οι Desperado κλείδωσαν την νίκη 49-23 με σουτ από την γωνία ο Καραλής Στάθης,γκολ φάουλ ο Βαβίζος και ο Σεφέρης με 5 πόντους.Ο Μαυρόπουλος Κώστας και ο Αθανασόπουλος πέτυχαν το 49-27.Ο Βαβίζος με τρίποντο, από το ζωγραφιστό ο Πουσπουρίκας και με σουτ ο Σεφέρης για το 56-27.Με 1/2 βολές ο Μαριόλης και ο Στεβόλαιμος πέτυχαν το 56-29 και το τελικό 59-29 πέτυχε με 1/2 βολές και με σουτ ο Καραλής Αριστείδης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σεφέρης με 16 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα  ο Μαρκουλής με 3 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Βαβίζος με 8 πόντους,4 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαριόλης 10 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 6 κλεψίματα.