10.5%
57.9%
38.6%
28.6%

Desperado vs Paranormal inactivity 47-63.Την πρόκριση στο τελικό κέρδισαν οι Paranormal inactivity με κορυφαίους τον Βολακάκη και τον Παπαδάκη και με φοβερή άμυνα εγκλώβισαν τους  Desperado που είχαν άσχημα ποσοστά σε όλες τις κατηγορίες.MVP του αγώνα ο Παπαδάκης με 23 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Παπαδάκης 0-2 για τους Paranormal inactivity. Ο Σεφέρης με τρίποντο το 3-2 για τους Desperado. Ο Παγώνας και ο Ρίκος με λει-απ το 3-6 για να ισοφαρίσει ο Σεφέρης 6-6 .Ο Παπαδάκης με τρίποντο και ο Βολακάκης με 4 πόντους έγραψαν το 6-13.Ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ το 8-13 και με 1/1 βολή ο Ρίκος και με 2/2 βολές ο Σκουλάτος για το 8-16 .Από το ζωγραφιστό ο Πουσπουρίκας το 10-16 και με σουτ ο Βολακάκης και με τρίποντο ο Σκουλάτος το 10-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-21 με 1/2 βολές ο Σεφέρης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πουσπουρίκας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Paranormal inactivity στο +15 13-28 με τρίποντο ο Ρουστάς,1/2 βολές ο Παπαδάκης και με γκολ φάουλ ο Βολακάκης. Ο Καραλής Αριστείδης με hook και με ντράιβ ο Σεφέρης το σκορ έγινε 17-28 για τους Desperado .Ο Ρίκος με 2/2 βολές το 17-30 και ο Καραλής Αριστείδης με 2/4 βολές και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 21-30.Ο Παπαδάκης με λει-απ το 21-32 και ο Μαρκοπουλιώτης με 2/2 βολές το 23-32.Ο Παπαδάκης με τρίποντο το 23-35 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαρκοπουλιώτης Τ 25-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-37 με καλάθι ο Παπαδάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και το 25-39 ο Βολακάκης για τους Paranormal inactivity. Ο Σαλιμένος με λει-απ το 27-39 για τους Desperado. Ο Παπαδάκης με τρίποντο και με σουτ ο Σκουλάτος πέτυχαν το 26-44.Μείωσε ο Καραλής Αριστείδης σε 28-44 και ο Βολακάκης με 1/2 βολές για το 28-45.Ο Πουσπουρίκας με λει-απ το 30-45 .Με ντράιβ ο Παπαδάκης το 30-47 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-47 με 1/3 βολές ο Καραλής Αριστείδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με 4 πόντους ο Βολακάκης έγραψε το 31-51 για τους Paranormal inactivity. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σεφέρης το 33-51 για τους Desperado.Με τρίποντο ο Παπαδάκης έγραψε το 33-54 και απάντησε με τρίποντο ο Μαρκοπουλιώτης για το 36-54.Ο Παπαδάκης και ο Βολακάκης πέτυχαν το 36-58.Ο Σεφέρης μείωσε σε 40-58 και ο Ρίκος πέτυχε το 40-61.Ο Μαρκουλής με 1/2 βολές και ο Σεφέρης με λει-απ το 43-61.Ο Σκουλάτος με 1/2 βολές το 43-62 και ο Καραλής Αριστείδης με 1/2 βολές και σουτ και ο Μαρκουλής με 1/2 βολές το 47-62.Το τελικό 47-63 πέτυχε ο Σκουλάτος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα  ο Βολακάκης με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Ρίκος με 8 πόντους,14 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καραλής Αριστείδης με 12 πόντους,15 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Μαρκοπουλιώτης με 11 πόντους,10 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.