9.1%
40.0%
29.2%
40.0%

Σε ένα παιχνίδι που το σκορ ήταν κοντά για τρία δεκάλεπτα, οι Drafts ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, σχετικά άνετα, με 56-48, κάνοντας ένα καλό σερί στο τελευταίο δεκάλεπτο κόντρα στη Νίκαια. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Ανδρεόπουλος με 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα.

Το ματς ξεκίνησε με τους Drafts νέα δείχνουν ότι ελέγχουν τον ρυθμό, όμως η Νίκαια δεν άργησε να βρει τα πατήματά της και να μπει στο ματς. Ο Πέτρου έγραψε το 2-0, για να ισοφαρίσει ο Μηλιώτης σε 2-2. Μια βολή του Ανδρεόπουλου και ένα καλάθι του Κολοβού για το 5-2, για να μειώσει σε 5-4 ο Χαζτηαντωνίου Ανδρεόπουλος και Κολοβός έκαναν ένα 6-0 για το 11-4, για να απαντήσει η Νίκαια με 0-7 από τους Σιμιντζή, Καρρά και Καϊτατζή για το 11-11. Δύο βολές του Φετση για το 13-11 και τρίποντο από τον Σιμιντζή για το 13-14. Το τελικό 15-14 της περιόδου σημειώθηκε από τον Ζαχαρόπουλο.

Στη δεύτερη περίοδο το σκορ ήταν ελάχιστα πιο χαμηλό, με τους Drafts να καταφέρνουν να ανοίξουν τη διαφορά, όμως η Νίκαια βρήκε σκορ και μπήκε πάλι στο κόλπο. Ο Φέτσης ανέβασε σε 17-14, για να ισοφαρισουν σε 17-17 οι Χαζτηαντωνίου και Καϊτατζής. Ενα 8-0 από Φλούδα και Ανδρεόπουλο για το 25-17, για να απαντήσουν με 0-4 οι Σιμιντζής και Χαζτηαντωνίου για το 25-21. Καλάθι από τον Ανδρεόπουλο ξανά για το 27-21 και τρίποντο από τον Καϊτατζή για το τελικό 27-24 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι και αυτό είχε ως αποτέλεσμα αυτή η μικρή διαφορά που ήδη υπήρχε για τους Drafts να παραμένει. Ο Σιμιντζής έκανε ένα 0-4 για το 27-28, για να απαντήσει με 5-0 ο Ζαχαρόπουλος για το 32-28. Καλάθι από τον Καϊτατζή για το 32-30 και 4-0 από Φλούδα και Τουρλούκη για το 36-30. Καϊτατζής και Σιμιντζής έκαναν το 36-33, για να απαντήσει με 2/2 βολές ο Τουρλούκης για το 38-33. Μια βολή από τον Μηλιώτη για το 38-34 και μια από τον Τουρλούκη για το 39-34. Ο Καϊτατζής μείωσε σε 39-36 και ο Ανδρεόπουλος πρόσθεσε άλλη μια εύστοχη βολή για την ομάδα του και σημείωσε το τελικό 40-36 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Drafts μπήκαν δυνατά, πήραν μια διαφορά και την διατήρησαν ως το τέλος για να φτάσουν στη νίκη χωρίς να αγχωθουν ιδιαίτερα στο φινάλε του αγώνα. Φλούδας, Ανδρεόπουλος και Τουρλούκης έκαναν ένα 6-0 για το 46-36, ο Καρράς μείωσε σε 46-39 και ακολούθησε άλλο ένα 4-0 από Ανδρεόπουλο και Τουρλούκη για το 50-39. Καλάθι από τον Χαζτηαντωνίου για το 50-41 και από μια βολή οι Σιώκης και Τούσσης για το 52-41. Ο Χαζτηαντωνίου μαζί με τον Σιμιντζή μείωσαν σε 52-46, όμως σε γρήγορα ανέβασαν στους 10 οι Ανδρεόπουλος και Τουρλούκης κάνοντας τι 56-46. Το τελικό 56-48 του αγώνα σημειώθηκε από τον Χαζτηαντωνίου.

Για τους νικητές, πέρα από τον Ανδρεόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν και οι Τουρλούκης και Φλούδας. Για τη Νίκαια ξεχώρισαν οι Βλάσης Σιμιντζής, Χαζτηαντωνίου και Καϊτατζής.