26.7%
50.0%
48.9%
11.1%

Οι Anonymous γύρισαν στα ροζ φύλλα, κερδίζοντας τους Drafts με 42-54, σε ένα παιχνίδι όπου από το ξεκίνημα η ομάδα του Δρόσου έδειξε πόσο πολύ θέλει το δίποντο, με την ψυχολογία πλέον να είναι ανεβασμένη. MVP του αγώνα ήταν ο Χάρης Μαλαθούνης με 15 πόντους, 12 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Από νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο οι Anonymous έδειξαν τις διαθέσεις τους για γρήγορο παιχνίδι, βρήκαν πόντους στον αιφνιδιασμό και πήραν από νωρίς διαφορά. Αδάμης και Μαλαθούνης ξεκίνησαν το ματς με 0-7, 2-7 ο Βελαώρας, 2-9 ο Σακελαρόπουλος, 4-9 ο Λακαφώσης 4-11 ο Κωνσταντινίδης, 6-11 ο Λακαφώσης ξανά και από ένα καλάθι οι Σακελαρόπουλος και Βλάχος για το τελικό 6-15 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Anonymous συνέχισαν να παίζουν στους ίδιους ρυθμούς, ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά και έδειξαν να καθαρίζουν από το ημίχρονο. Ο Λακαφώσης μείωσε σε 8-15, 8-23 με 0-8 σερί οι Δάσκαλος και Βλάχος, 10-23 ο Σπίνος, 10-27 οι Βλάχος και Μαλαθούνης και 12-27 από τον Βελαώρα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Drafts άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και σκορ πιο εύκολα, οι Anonymous όμως έδειξαν πως έχουν τον τρόπο να διαχειριστουν το προβάδισμα που είχαν χτίσει, χωρίς να αγχωθουν ιδιαίτερα. Ο Βλάχος ανέβασε σε 12-29, 16-29 οι Καούνης και Λακαφώσης, 16-31 ο Μαλαθούνης, 21-31 οι Τουρλούκης και Βελαώρας, 21-34 οι Αδάμης και Μαλαθούνης, 26-34 οι Λακαφώσης και Σπίνος και 26-36 από τον Μαλαθούνη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο με τους Anonymous να έχουν διψηφιο προβάδισμα.

Στην τελευταία περίοδο οι Anonymous ξεκίνησαν την περίοδο δυνατά, έφυγαν με 18 πόντους και στη συνέχεια έκαναν διαρκή rotation, με τους Drafts να το “εκμεταλλεύονται” αυτό και να ρίχνουν τη διαφορά. Χαριτάκης, Βλάχος και Μαλαθούνης έγραψαν το 26-44, 28-44 ο Βελαώρας, 28-46 ο Δάσκαλος, 36-46 οι Καούνης, Βελαώρας και Φλούδας, 36-52 με 0-6 σερί οι Δρόσος και Μαλαθούνης, 42-52 οι Τουρλούκης και Λακαφώσης βάζοντας από ένα τρίποντο και 42-54 ο Σακελαρόπουλος με δύο βολές για να γράψει το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Anonymous εξίσου καλή εμφάνιση με τον Μαλαθούνη έκανε ο Βλάχος, ενώ επίσης καλός ήταν και ο Αδάμης. Για τους Drafts ξεχώρισαν οι Λακαφώσης και Βελαώρας.