14.3%
66.7%
31.8%
15.4%

Drafts vs Gkrouvaloi 59-52 .Με σερί 30-5 οι Drafts μετέτρεψαν το 5-14 σε 35-19 σκορ ημιχρόνου.Προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς οι Gkrouvaloi και μείωσαν σε 54-52(1:20)πριν το φινάλε,με τους Drafts να έχουν ποιο καθαρό μυαλό στο φινάλε να παίρνουν την νίκη στέλνοντας την σειρά σε 3ο ματς.MVP του αγώνα ο Ανδρεόπουλος με 16 πόντους,12 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Καλογερόπουλος 0-3 οι Gkrouvaloi. Απάντησε με τρίποντο και ο Ζαχαρόπουλος 3-3 για τους Drafts.Με 0-9 σερί το σκορ έγινε 3-12 με σουτ ο Βρόχος,με λει-απ ο Καλογερόπουλος, τρίποντο ο Νικολόπουλος Γιώργος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζής. Με λει-απ το 5-12 ο Καούνης ,για να πετύχει με σουτ το 5-14 ο Χατζής. Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 12-0 για το 17-14 με 6 πόντους ο Τάγαρης,με ντράιβ ο Τουρλούκης,2/3 βολές ο Ζαχαρόπουλος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πέτρου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Drafts συνέχισαν το σερί τους και με 10-0 έγραψαν το 27-14 με 4 πόντους ο Φλούδας και με καλάθια ο Ανδρεόπουλος,ο Σιώκης και ο Σπίνος.ΟιGkrouvaloi με τρίποντο ο Νικολόπουλος Γιώργος το 27-17 .Ο Τουρλάκης με 2/2 βολές και ο Καούνης με 2/4 βολές για το 31-17.Ο Νικολόπουλος Γιώργος με λει-απ το 31-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 35-19 με 4 πόντους ο Ανδρεόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi αντέδρασαν και μείωσαν 35-25 με ντράιβ ο Καλογερόπουλος, ο Νικολόπουλος Θανάσης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές ο Νικολόπουλος Γιώργος. Οι Drafts με τον Ανδρεόπουλο και Ζαχαρόπουλο το 39-25 .Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 39-33 με 4/4 βολές ο Νικολόπουλος Γιώργος και με 1/2 βολές και τρίποντο ο Καλογερόπουλος. Ο Τάγαρης σκόραρε με ντράιβ το 41-33 και με λει-απ ο Νικολόπουλος Γιώργος το 41-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 44-35 με τρίποντο ο Τουρλάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi με 1/2 βολές ο Νικολόπουλος Γιώργος το 44-36.Οι Drafts με Ανδρεόπουλο, Καούνη και Φλούδα έγραψαν το 50-36.Με σουτ ο Καλογερόπουλος το 50-38 και ο Ανδρεόπουλος με step back το 52-38.Με 0-9 σερί μείωσαν σε 52-47 με 5 πόντους ο Νικολόπουλος Γιώργος και με καλάθια ο Χατζής και Βόρδος.Ο Ανδρεόπουλος με νέο step backτο 54-47.Ο Νικολόπουλος Γιώργος με 2/2 βολές και ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές και με κλέψιμο και λει-απ 54-52 (1:20).Το τελικό 59-52 πέτυχαν ο Ανδρεόπουλος με σουτ (1:02),2/2 βολές ο Φέτσης (0:30) και με 1/2 βολές ο Τουρλούκης (0:22).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τουρλούκης με 8 πόντους,6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ο Χατζής  με 6 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Νικολόπουλος Γιώργος με 24 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.