35.0%
70.0%
34.9%
10.5%

Οι Drafts κέρδισαν τους Han Yolo με 64-50 παίρνοντας τον έλεγχο στο 2ο ημίχρονο, για να ανέβουν στο 6-6. Καταπληκτικός για τους νικητές ο Ζαχαρόπουλος, πολύ καλοί οι Καούνης και Τάγαρης, με τον Μακριδάκη να έχει 29 πόντους για τους Han Yolo, που είδαν το σερί 4 νικών που είχαν να σπάει.

Το ματς ξεκίνησε με τον Μακριδάκη να γράφει 7 μαζεμένους πόντους για το 3-7 και τον Σπίνο να απαντά. Ο Μακριδάκης με τον Παναγόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 4-10, για να μειώσει ο Τουρλούκης αλλά να έρθει ξανά ο Μακριδάκης και με τον Κρικέλλη να διαμορφώσουν το 6-14. Ο Ανδρεόπουλος μείωσε, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε στο 8-15 από τον Δημακόπουλο, με τον Μακριδάκη να γράφει το 8-17 στη 2η περίοδο. Ο Καούνης μείωσε σε 11-17, αλλά ο Παναγόπουλος με τον Κοτρώνη έφεραν τους Han Yolo στο 11-21, στη μεγαλύτερη διαφορά τους στο ματς. Ο Φλούδας μείωσε, με τον Ζαχαρόπουλο να γράφει 5 μαζεμένους πόντους για το 18-21. Με το ίδιο νόμισμα απάντησε και ο Μακριδάκης για το 18-26, αλλά ο Τάγαρης ήταν εκεί για να φέρει το ματς στο 22-26, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Μακριδάκη που ήταν ασταμάτητος με 20 πόντους στο πρώτο μέρος, 22-28.

Στην επανάληψη ο Σπίνος μείωσε σε 24-28, με τον Κοτρώνη να απαντά για το 24-30. Ακολούθησε ένα 7-0 από τους Drafts με τον Τάγαρη και τον Σπίνο να μειώνουν για να τους δώσει το προβάδισμα ο Ζαχαρόπουλος με τρίποντο. Ο Τάγαρης έγραψε το 33-31 και ο Καούνης με τον Μπάρη έφεραν το ματς στο 37-33, για να απαντήσει ο Κοτρώνης για το 37-36. Δύο συνεχόμενα τρίποντα από τον Ζαχαρόπουλο και ένα από τον Τουρλούκη έφεραν τους Drafts στο 46-36 και την πρώτη διψήφια διαφορά στο ματς, με τον Μακριδάκη να μειώνει σε 46-40, πριν κλείσει το δεκάλεπτο στο 48-40 ο Κατσιμίγκος.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τάγαρης με τον Ζαχαρόπουλο έφεραν το ματς στο 53-40 για να μειώσει ο Μακριδάκης σε 53-44. Ο Καούνης απάντησε με βολές, με τον Παναγόπουλο να μειώνει για τελευταία φορά σε μονοψήφια απόσταση, 55-46. Ο Σπίνος έγραψε τρίποντο, με τον Τάγαρη και τον Κατσιμίγκο να σκοράρουν για το 62-46. Ο Παναγόπουλος απάντησε, με τον Φέτση να γράφει το 64-48, πριν κλείσει ο αγώνας στο 64-50 από δύο βολές του Δημακόπουλου.

Για τους νικητές ο Ζαχαρόπουλος είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Τάγαρης 12 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Καούνης 7 πόντους και 11 ριμπάουντ, με τον Σπίνο να έχει 9 πόντους με 4/4 εντός παιδιάς. Για τους Han Yolo ο Μακριδάκης είχε 29 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Παναγόπουλος 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και ο Κοτρώνης 6 πόντους και 9 ριμπάουντ.