35.3%
40.0%
44.4%
23.1%

Αν και οι Drafts ήταν σε όλο το ματς μία ανάσα πίσω από τους Paranormal Inactivity δεν πήραν ποτέ προβάδισμα και έτσι οι δεύτεροι φτάνουν κοντά στην κορυφή εν όψει playoffs.

Ο Παγώνας άνοιξε το σκορ και ο Παπαδάκης με τρίποντο έκανε το 0-4 πριν ο Φλούδας πάει το σκορ στους 2 πόντους διαφορά. Ο Παπαδάκης ξεκίνησε πολύ δυναμικά με τρίποντο αλλά και 2 ασίστ στον Ρίκο για το 3-10 και λίγο αργότερα το 6-12. Στο μεσοδιάστημα ο Ζαχαρόπουλος έβαλε 3/3 βολές! Ο Γκιόκας έκανε το 8-12 όμως οι αντίπαλοι έκαναν ένα σερί 8-0 με τον Ρουστά με τρίποντο να κάνει το 8-20 του δεκαλέπτου.

Ο ίδιος με τρίποντο άνοιξε την 2η περίοδο πριν απαντήσει ομοίως ο Φέτσης για το 11-23. Τρίποντο και από τον Ζαχαρόπουλο, ο οποίος όμως είδε λίγο αργότερα τον Παπαδάκη να πασάρει ωραία στον Ρίκο για το 14-27.  Και πάλι τρίποντο ο Ζαχαρόπουλος, αλλά ο Βολακάκης στον αιφνιδιασμό έκανε το 19-29. Ο Ρίκος έγραψε από το ζωγραφιστό το 22-33 με τον Σιώκη να κάνει το σκορ του ημιχρόνου 24-33.

Με τρίποντο του Φέτση ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο, όμως ο Ρίκος με ωραίο ντράιβ έκανε το 27-35. Τρίποντο και πάλι ο Ζαχαρόπουλος για το 32-37, άμεση απάντηση ο Ρίκος με έμμεσο τρίποντο από πάσα του Σκουλάτου. Ο Βολακάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ έκανε το 40-46, στη λήξη όμως του δεκαλέπτου ο Καούνης με τρίποντο έγραψε το 45-50.

Ο Σκουλάτος πρώτα σκόραρε μετά πάσαρε στον Ρίκο για το 47-54, όμως ο Φέτσης με ωραίο ποστ έκανε το 50-54. Η πάσα του Ζαχαρόπουλου έγινε καλάθι στα χέρια του Καούνη, αλλά οι Παπαδάκης και Παγώνας έκαναν το σκορ 52-61. Οι Drafts με 2 πόντους από βολές και ένα καλάθι του Φλούδα μπήκαν στο τελευταίο λεπτό με -5(58-63). Βολές για τον Παγώνα που έβαλε 1/2(58-64) , 2 άστοχες προσπάθειες από τους Drafts και μία από τους Paranormal Inactivity πριν πάει ο Παπαδάκης στις βολές για ½ και πάλι(58-65). Οι ηττημένοι είχαν ευκαιρία να ροκανίσουν τη διαφορά στα τελευταία  δευτερόλεπτα με βολές πράγμα που δεν κατάφεραν.

Ο Ρίκος έκανε τρομερό ματς με 23 πόντους, 15 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο Παπαδάκης άγγιξε το double double με 12 πόντους και 8 ασίστ.