21.7%
71.4%
44.7%
31.6%

Duncan Donuts vs Ballarhinos B.C 63-70. Καταπληκτικός αγώνας στο Πολυκλαδικό με τις δύο ομάδες να μάχονται για τη νίκη. Πόντο πόντο οι δύο ομάδες με τους Ballarhinos να πατάνε καλύτερα στο φινάλε και να επιστρέφουν στις νίκες. Mvp του αγώνα ο Πρίτσος με 22 πόντους, και 11 ριμπάουντ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Μουζάκης 2-0 για τους Duncan Donuts. Ο Σοφούλης με τρίποντο έκανε το 2-3 για τους Ballarhinos. Ο Σκαμάγκας σκόραρε με λει-απ το 4-3 και ο Σοφούλης με νέο τρίποντο, ο Γαλάνης με 1/2 βολές, ξανά ο Σοφούλης με τρίποντο, ο Πρίτσος  σουτ από την γωνία και ο Γιοβάνης με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 4-14. Ο Κεραμιδάς με τρίποντο, με λει-απ ο Αρνοκούρος και με τρίποντο ο Αρτινός το σκορ έγινε 12-14. Ο Σοφούλης με ντράιβ πέτυχε το 12-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-16 με σουτ από την γωνία ο Κεραμιδάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κόλλιας πέτυχε το 14-17 με 1/2 βολές για τους Ballarhinos. Ο Κεραμιδάς με σουτ από την γωνία σκόραρε το 16-17 για τους Duncan Donuts. Ο Γιοβάνης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κόλλιας με ντράιβ πέτυχαν το 16-21. Με 5 πόντους του Ο Κεραμιδάς ισοφάρισε 21-21 και ο Κόλλιας με ντράιβ πέτυχε το 21-23. Ο Αρτινός με 1/2 βολές, με τρίποντο ο Αρνοκούρος και με καλάθι μετά από ντράιβ ο Αρτινός πέτυχαν το 27-23. Ο Γιοβάνης με σουτ έκανε το 27-25 και ο Αρτινός με coast to coast έγραψε το 29-25. Οι δύο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο ισόπαλες 29-29 με coast to coast ο Αναστασόπουλος και με λει-απ ο Γαλάνης.

Τρίτο δεκάλεπτο και Πρίτσος πέτυχε το 29-31 για τους Ballarhinos. Ο Αρτινός μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Σκαμάγκας με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 33-31 για τους Duncan Donuts. Ο Πρίτσος ισοφάρισε 33-33 και ο Σκαμάγκας πέτυχε το 35-33. Ο Πρίτσος σκόραρε από το ζωγραφιστό  και ο Αναστασόπουλος με 2/2 βολές έγινε το 35-37. Ο Αρνοκούρος με σουτ το 37-37 και ο Γιοβάνης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 37-39. Ο Χριστοδούλου με τρίποντο το 40-39 και ο Πρίτσος με τρίποντο πέτυχε το 40-42. Ο Αρτινός με ντράιβ και ο Κεραμιδάς με σουτ σκόραραν το 44-42. Ο Σοφούλης με λει-απ, ο Αναστασόπου με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σοφούλης το σκορ έγινε 44-47. Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-47 με 2/3 βολές ο Αρνοκούρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αρτινός και ο Σκαμάγκας σκόραραν το 50-47 για τους Duncan Donuts. Ο Γιοβάνης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 50-49 για τους Duncan Donuts. Ο Μουζάκης με τρίποντο και λει-απ πέτυχε το 55-49. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 55-58. Αρχικά ο Πρίτσος με σουτ από την γωνία και με τρίποντο και ο Σοφούλης με 4 πόντους του. Ο Αρνοκούρος με 4 πόντους του σκόραρε το 59-58 και ο Πρίτσος με 2/2 βολές έκανε το 59-60. Ο Αρτινός πέτυχε το 61-60 και με σερί 0-9 για τους Ballarhinos το σκορ έγινε 61-69, αρχικά με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πρίτσος και ο Γιοβάνης, με τρίποντο ο Σοφούλης (1:51) και ο Πρίτσος με 2/2 βολές (1:18). Ο Αρνοκούρος μείωσε 63:69 και το τελικό 63-70 πέτυχε ο Σοφούλης με 1/2 βολές (0:36).

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Σοφούλης με 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γιοβάνης με 12 πόντους, 14 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αρτινός με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλεψίματα και ο Σκαμάγκας με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 6 κλεψίματα.