30.0%
44.4%
44.2%
20.0%

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι οι Duncan Donuts πήραν τη νίκη απέναντι στους Pigs, με σκορ 63-58. Οι Duncan Donuts φάνηκε να ελέγχουν τον αγώνα από τα πρώτα λεπτά φτάνοντας και στο +21 στο 3ο δεκάλεπτο δείχνοντας πως έχουν κλειδώσει το ροζ φύλλο, όμως οι μαχητικοί Pigs δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με ένα ξέσπασμα στη 4η περίοδο έφτασαν την διαφορά στους 4 δίχως όμως να πετυχαίνουν κάτι παραπάνω. Πολύ σημαντική νίκη ενόψει playoff για τους Duncan Donuts που έφτασαν τις 9 και βρίσκονται μόνοι στην 6η, πλέον, θέση της Bronze League. MVP της αναμέτρησης ο Δημήτρης Μπαμπούσης με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασσίστ.

Στη πρώτη περίοδο, ο Μουζάκης Σπύρος άνοιξε λογαριασμό για τους Duncan Donuts 2-0, ακολούθησε τρίποντο για τους Pigs με τον Δημητριάδη Βασίλη 2-3, καλάθι και φάουλ Μουζάκη Σπύρου και 5-3, δίποντα Δριβάκου και Σπάχου το 5-7, ένα ακόμα καλάθι Μουζάκη Σπύρου 7-7, Αρνής με δίποντο θα κάνει το 7-9, καλάθια Τσελίγκα-Μουζάκη Σπύρου για το 11-9, δίποντο από τον Δημητριάδη Βασίλη για τους Pigs 11-11, για να έρθει το σερί 7-0 για τους Duncan Donuts με 4 προσωπικούς πόντους Μουζάκη Αλέξανδρου και τρίποντο Χριστοδούλου 18-11 και να κλείσει τη περίοδο ο Δημητριάδης Βασίλης 18-13.

Στη δεύτερη περίοδο, 2 εύστοχες βολές από τον Χαΐτο για τους Pigs το18-15, 6-0 σερί για τους Duncan Donuts με δίποντο Mπαμπούση, τρίποντο Χριστοδούλου και εύστοχη βολή Tσελίγκα 24-15, 2 καλάθια Χαΐτου και 1 εύστοχη βολή Δριβάκου για το 24-20, εύστοχο δίποντο Μπαμπούση 26-20, δίποντο από τον Δριβάκο και 26-22, εύστοχη βολή Μουζάκη Σπύρου και δίποντο Μπαμπούση το 29-22, καλάθι από τον Δημητριάδη Βασίλη το 29-24, για να έρθει το σερί 9-0 των Duncan Donuts με 8 προσωπικούς πόντους Σκαμάγκου και 1 εύστοχη βολή Μουζάκη Αλεξάνδρου να κάνουν το 38-24, 1 εύστοχη βολή Δριβάκου και 38-25, για να κλείσει το ημίχρονο ο Χριστοδούλου με εύστοχο τρίποντο 41-25.

Στη τρίτη περίοδο, 1 εύστοχη βολή Τσελίγκα και 2 δίποντα από τον Σκαμάγκο και τον Μουζάκη Αλέξανδρο για την μεγαλύτερη διαφορά των Duncan Donuts +21 46-25, οι Pigs θα απαντήσουν με δικό του σερί 6 πόντων με 2 δίποντα Χαΐτου και 1 από τον Δημητριάδη Δημήτρη 46-31, εύστοχο καλάθι Κοκκίνη για το 48-31, 1 ακόμα εύστοχη βολή Δριβάκου το 48-32, καλάθια Κοκκίνη και Χριστοδούλου  52-32, για να κλείσει τη περίοδο με 5 προσωπικούς πόντους ο Σπάχος για τους Pigs 52-37.

Στη τέταρτη περίοδο, το πρώτο καλάθι της περιόδου θα είναι για τους Duncan Donuts με δίποντο Μουζάκη Σπύρου 54-37, ο Χαΐτος με δίποντο για τους Pigs το 54-39, εύστοχο καλάθι Μπαμπούση και 56-39, εύστοχο δίποντο Χαΐτου και 1 βολή Σπάχου θα κάνουν το 56-42, 1 ακόμα δίποντο Μπαμπούση 58-42, για να έρθει το ξέσπασμα και το σερί 0-12 των Pigs για να ρίξει τη διαφορά στους 4 58-54, με τους Duncan Donuts να κάνουν το 63-54 με δίποντο Μπαμπούση και τρίποντο Σκαμάγκου και να σφραγίζουν την νίκη και ο Δριβάκος με 2 εύστοχες βολές και ο Χαΐτος με δίποντο για τους Pigs να διαμορφώνουν το τελικό 63-58.