14.3%
69.2%
30.6%
32.0%

Έπειτα από ένα ματς με τρομερό φινάλε οι Error 404 κατάφεραν να κάνουν μια πολύ δύσκολη ανατροπή στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα και να πάρουν τη νίκη κόντρα στους Ballarhinos με 55-56 για να ανέβουν στο 9-4 στην βαθμολογία του Β ομίλου της Bronze. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Γαλάτης με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Γαλάνης και Γιοβάνης ξεκίνησαν το παιχνίδι με 5-0, οι Ζερμπίνος και Φουρνάρης μείωσαν σε 5-4, 8-4 ο Γιοβάνης και 0-6 σερί οι Φιλιόπουλος και Σιάμος για το τελικό 8-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Ρούμπας και Παναγιωτόπουλος έγραψαν ένα 5-0 σερί για να περάσουν μπροστά οι Ballarhinos με 13-10, 13-12 ο Γαλάτης, 16-12 ο Πρίτσος, 16-14 ο Φιλιόπουλος, 20-14 ο Γιοβάνης με ένα προσωπικό 4-0 και 20-16 με καλάθι από τον Καϊσαρλή για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σιάμος και Ζερμπίνος έβαλαν συνδυαστικά 6 πόντους για το 20-22, 22-22 ο Δρακόπουλος, 22-24 ο Καϊσαρλής, 27-24 οι Γιοβάνης και Δρακόπουλος ξανά, 27-25 με μια βολή ο Ζερμπίνος, 29-25 ο Πρίτσος, 29-27 ο Μωυσίδης, 35-27 οι Πρίτσος και Ρούμπας βάζοντας από ένα τρίποντο, 35-28 με μια βολή ο Μωυσίδης και απάντηση με δύο βολές ο Γιοβάνης για το τελικό 37-28 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Σιάμος και Μωυσίδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 37-32, 40-32 ο Πρίτσος, 40-35 οι Σιάμος και Γαλάτης, 41-35 ο Δρακόπουλος, 41-40 οι Μωυσίδης και Γαλάτης ξανά, 44-40 με νέο τρίποντο του Πρίτσου και 4-0 οι Γαλάτης, Μωυσίδης και Σιάμος για να φέρουν το ματς στην ισοπαλία με σκορ 44-44. Δρακόπουλος και Γιοβάνης απάντησαν με 5-0 για το 49-44, 49-46 ο Γαλάτης, 51-46 ο Παπαβασιλείου, 51-48 ο Γαλάτης ξανά, 53-48 ο Ρούμπας με δύο βολές, 53-50 και πάλι ο Γαλάτης και 55-50 από τον Πρίτσο. Στη συνέχεια με ένα λεπτό και κάτι να μένει στο ρολόι οι Error 404 έκαναν ένα τρομερό comeback με τους Γαλάτη και Μωυσίδη να τρέχουν ένα 0-6 σερί και να χαρίζουν τελικά τη νίκη στην ομάδα τους με 55-56.

Για τους Error 404, πέρα από τον Γαλάτη, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκε επίσης ο Μωυσίδης με 14 πόντους και 6 ριμπάουντ, καθώς επίσης και ο Ζερμπίνος με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Για τους Ballarhinos ξεχώρισαν σε απόδοση ο Γιοβάνης με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και ο Πρίτσος με 16 πόντους και 7 ριμπάουντ.