18.8%
50.0%
28.9%
40.9%

Σε ένα ματς με πολλές και συνεχόμενες εναλλαγές στο προβάδισμα οι Carnavaliers ήταν εκείνοι οποίοι με ένα αδιανόητο τρίποντο του Δεληγιάννη στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 49-52 κόντρα στους Error 404. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Κακμέζης με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Error 404 ξεκίνησαν το ματς με 4-0 με ένα καλάθι του Μωυσίδη και ένα του Σαρηγιάννη, ο Καραΐσκος μείωσε σε 4-2 για τους Carnavaliers, 6-2 με δύο βολές του Μωυσίδη, 6-5 με τρίποντο από τον Κακμέζη, 8-5 με δίποντο του Φιλιόπουλου, 8-9 με τους Καλόγηρο και Θεοχαρίδη να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας και απάντηση με τον ίδιο τρόπο ο Ζερμπίνος μαζί με τον Σταυρόπουλο για το τελικό 12-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Καραΐσκος, Δεληγιάννης και Κακμέζης έτρεξαν ένα 0-13 σερί και έδωσαν προβάδισμα στους Carnavaliers με 12-22, Μωυσίδης, Μπούρας και Σταυρόπουλος απάντησαν με 10-0 σερί και ισοφάρισαν σε 22-22, οι Πασχαλίδης, θεοχαρίδης και Κακμέζης έτρεξαν νέο 0-9 σερί και έγραψαν το 22-31, 24-31 με νέο δίποντο του Μωυσίδη και απάντηση του Καλόγηρου για το τελικό 24-33 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ζερμπίνος μείωσε σε 26-33, ο Παυλίδης απάντησε με δύο δικά του δίποντα για το 26-37, για να ακολουθήσει ένα 9-0 σερί από τους Μπούρα, Ζερμπίνο, Φουρνάρη και Σαρηγιάννη για το τελικό 35-37 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Φιλιόπουλος έβαλε τρίποντο για το 38-37, ο Πασχαλίδης απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 38-40, 42-40 με ένα καλάθι του Μωυσίδη και ένα του Σαρηγιάννη, 42-42 με δίποντο του Κακμέζη, 49-42 με 7-0 σερί οι Μωυσίδης, Παντόπουλος και Σταυρόπουλος, για να ακολουθήσει ένα τρομερό φινάλε των Carnavaliers με 0-10 σερί των Παυλίδη, Καραΐσκου, Αλεξίου και Δεληγιάννη, το οποίο τους χάρισε τη νίκη με 49-52.

Για τους Carnavaliers, πέρα από τον Κακμέζη, πολύ μεγάλο ματς έκανε και ο Δεληγιάννης με 9 πόντους και 2 ριμπάουντ. Για τους Error 404 ξεχώρισε ο Σταυρόπουλος με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 5 κλεψίματα.