26.1%
54.5%
44.7%
33.3%

Οι Duncan Donuts κατάφεραν να επιβληθούν των Error 404 με το τελικό 49-58 στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 2ου γύρου της Bronze League. Οι Error 404 μπήκαν πολύ δυναμικά στο ματς, χτίζοντας μάλιστα και μία διαφορά 11 πόντων στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου. Οι Duncan Donuts με ένα σερί 0-10 στα τελευταία λεπτά του 3ου δεκαλέπτου αλλά και ένα πολύ καλό 4ο δεκάλεπτο, ανέτρεψαν την εις βάρους τους διαφορά και έφτασαν στη μεγάλη νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Error 404 να μπαίνουν δυναμικά στο γήπεδο με 2 γρήγορα δίποντα από τους Αβιζιώτη και Σταυρόπουλο. Οι Duncan Donuts με γκολ-φάουλ του Μουζάκη Αλ. θα μειώσουν σε 4-3, όμως οι Error 404 με ένα σερί 11-2 θα κάνουν το 15-5, χτίζοντας διψήφια διαφορά στο ματς. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσει με δίποντο ο Τσαπόγας για το 15-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Χριστοδούλου θα ροκανίσει ακόμα περισσότερο τη διαφορά με δίποντο για το 15-9, ο Φιλιόπουλος θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 17-9, ενώ οι Duncan Donuts με ένα σερί 1-7 θα ροκανίσουν στο καλάθι τη διαφορά για το 18-16. Εκεί, ο Αβιζιώτης με τρίποντο θα κάνει το 21-16, οι Χριστοδούλου και Σακελλαρίδης με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα θα διαμορφώσουν το 21-21, ενώ με νέο τρίποντο του Αβιζιώτη, οι Error 404 θα περάσουν μπροστά ξανά για το 24-21, ενώ ο Τσαπόγας με δίποντο θα μειώσει σε 24-23. Ακόμα ένα τρίποντο για τον Αβιζιώτη που θα κάνει το 27-23, ο Σκαμάγκος με βολή θα μειώσει σε 27-24, ενώ ο Κοκόρας με τρίποντο και ο Μπαλάσης με δίποντο θα διαμορφώσουν το 32-24. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με τρίποντο του Μουζάκη Αλ. για τους Duncan Donuts και τρίποντο απάντηση του Κοκόρα για τους Error 404 με το σκορ στο 35-27.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Αβιζιώτης με τρίποντο θα κάνει το 38-27, ενώ οι Duncan Donuts με 2 συνεχόμενα δίποντα από τους Σακελλαρίου και Σκαμάγκο θα μειώσουν σε 38-31. Εκεί, ο Σταυρόπουλος με 2 συνεχόμενα καλάθια θα επαναφέρει τη διαφορά στους 11 πόντους (42-31), όμως οι Duncan Donuts θα τρέξουν ένα σερί 0-10 και θα μειώσουν στον πόντο για το 42-41. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Γαλάτης με δίποντο, για να διαμορφώσει το 44-41.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Duncan Donuts θα μειώσουν με δίποντο του Μουζάκη Αλ. σε 44-43, ενώ ο Μπαλάσης με βολή θα διαμορφώσει το 45-43. Με τρίποντο θα απαντήσει ο Σκαμάγκος των Duncan Donuts για το 45-46, ο Σταυρόπουλος με δίποντο θα δωσει προβάδισμα ξανά στους Error 404, όμως οι Duncan Donuts με ένα σερί 0-9 σε 4 λεπτά θα χτίσουν μία διαφορά 8 πόντων (47-55) με λίγα μόλις λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Με δίποντο του Αβιζιώτη, οι Error 404 θα μειώσουν σε 49-55, με το τελικό 49-58 να διαμορφώνει ο Σκαμάγκος με τρίποντο.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Τσαπόγας ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Μουζάκης Αλ. και Σκαμάγκος, ενώ από τους Error 404 ξεχώρισαν οι Αβιζιώτης και Σταυρόπουλος.