4.5%
20.0%
53.8%
20.7%

Οι Los Rebel Lakers παίζοντας άμυνα για σεμινάριο για 40 λεπτά απέναντι στους Error 404 κατάφεραν να ελέγξουν απόλυτα το παιχνίδι και να πάρουν άνετα τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους με 36-61. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Χρήστος Δερδενές με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γαλάτης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Error 404, ο Τζανουδάκης ισοφάρισε για τους Los Rebel Lakers σε 2-2, 4-2 με καλάθι του Μπούρα, 4-9 με 0-7 σερί οι Βλαχάκης, Κατσίγαρης και Δερδενές, 6-9 με νέο δίποντο του Γαλάτη και απάντηση της ομάδας του Coach Θεοχάρη με δύο καλάθια του Λεβέντη και ένα του Τρυγωνόπουλου για το τελικό 6-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Los Rebel Lakers ξέφυγαν με 6-23 με τρία καλάθια του Λεβέντη και ένα του Κατσίγαρη, 13-23 με 7-0 σερί απάντηση οι Μωυσίδης, Καντακίδης και Γαλάτης, 13-27 με ένα καλάθι του Τζανουδάκη και ένα του Πρωτόπαπα, 15-27 με δύο βολές του Παντόπουλου και απάντηση των Los Rebel Lakers με τους Δερδενέ, Κατσίγαρη και Πρωτόπαπα να βάζουν από ένα τρίποντο ο καθένας για το τελικό 15-36 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δερδενές έβαλε καλάθι και φάουλ για το 15-39, 17-39 με καλάθι του Γαλάτη, 17-41 από τον Τρυγωνόπουλο, 20-41 με τρίποντο του Ζερμπίνου, 20-47 με τους Τζανουδάκη, Κατσίγαρη και Βλαχάκη να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας και δίποντο από τον Γαλάτη για το τελικό 22-47 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μωυσίδης έβαλε καλάθι για το 24-47, ο Κατσίγαρης απάντησε με τρίποντο για το 24-50, 30-50 με 5-0 σερί οι Γαλάτης, Μωυσίδης και Μπούρας, 30-52 με καλάθι του Δερδενέ, 32-52 ο Μπούρας, 32-57 με ένα τρίποντο του Τρυγωνόπουλου και ένα καλάθι του Δερδενέ, 36-57 από τους Παντόπουλο και Γαλάτη και ακόμη δύο συνεχόμενα καλάθια του Τρυγωνόπουλου για το τελικό 36-61 του παιχνιδιού.

Για τους Los Rebel Lakers, πέρα από τον Δερδενέ, πολύ καλό ματς έκανε και ο Τρυγωνόπουλος με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Error 404 ξεχώρισε ο Γαλάτης με 15 πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.