23.8%
44.4%
37.7%
22.2%

Οι Miami Heal έπειτα από ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι απέναντι στους Error 404, κατάφεραν να επικρατήσουν με 52-56. Παρόλο που οι νικητές της αναμέτρησης είχαν καταφέρει να προηγηθούν ακόμα και με 10 πόντους στη δεύτερη περίοδο, οι Error δεν τους άφησαν να διευρύνουν αυτό το προβάδισμα και κατάφεραν να προηγηθούν πριν καν ολοκληρωθεί η τρίτη περίοδος. Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Miami αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι και έχοντας περισσότερες λύσεις από τον πάγκο, κατάφεραν να ξαναπάρουν κεφάλι στο σκορ και να το κρατήσουν μέχρι τέλους. Πλέον, παλεύουν για μία θέση που θα τους οδηγήσει στα playoffs της Bronze League, καθώς βρίσκονται με ισοβαθμία στην 8η θέση του 3ου ομίλου, ενώ για τους ηττημένους φαίνεται πως δεν στοίχισε η συγκεκριμένη ήττα, αφού παραμένουν σε τροχιά playoffs όντες στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με Καμούζη και Κοκκινάκο να ανοίγουν το σκορ για το 0-4, ενώ οι Γαλάτης και Μαραγιάννης (με τρίποντο) αντέδρασαν αμέσως για το 6-4. Ρίζος και Κοκκινάκος απάντησαν για το 6-8, με τον Ζερμπίνο να ευστοχεί σε 1/2 βολές για το 7-8 και τον Κοκκινάκο με δίποντο να διαμορφώνει το σκορ πρώτης περιόδου 7-10.

Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τον Καμούζη να πετυχαίνει το 7-12 και τον Γαλάτη με έμμεσο τρίποντο να μειώνει σε 10-12. 2/2 δίποντα του Καμούζη έφεραν το σκορ στο 10-16, με τον Φουρνάρη να απαντά για το 12-16 και τον Μεσίρη εξίσου για το 12-18. Φουρνάρης ξανά και Γαλάτης μειώνουν σε 16-18 και Μανωλίτσης πυροβολεί για 3 και 16-21. Κοκκινάκος με ηρωική προσπάθεια για το 16-23 και Φουρνάρης με ankle breaker για το 18-23, Ρίζος για το 18-25 και Μανωλίτσης με τρίποντο για το 18-28. Σερί 6-0 από τους Γαλάτη, Μωυσίδη και Ζερμπίνο για το 24-28 και λήξη ημιχρόνου με δίποντο του Γκούτση για το 24-30.

Έναρξη Β’ Ημιχρόνου με τρίποντο Φουρνάρη και 27-30, ακολουθεί δίποντο Καμούζη για το 27-32, δίποντο και 2/2 βολές από Μαραγιάννη για το 31-32, 1/2 βολές από Γκούτση και 31-33, 1/2 βολές και δίποντο από Μαραγιάννη και προβάδισμα 34-33, με ισοφάριση από 1/2 του Καμούζη σε 34-34. Ζαχαρής για 2 και Γαλάτης για 3 και 39-34, με τον Μεσίρη να απαντά με σερί 5 πόντων για το 39-39. Τέλος, Φουρνάρης με 1/2 βολές διαμορφώνει το σκορ 3ης περιόδου 40-39.

Τέταρτο δεκάλεπτο και 1/2 βολές του Καμούζη για το 40-40, με Μωυσίδη για 2 να κάνει το 42-40. Μανωλίτσης και Καμούζης με σερί 7 πόντων για το 42-47 και τρίποντο Φουρνάρη για το 45-47. Καθοριστικό σερί 6 πόντων από Καμούζη και Ρίζο φέρνουν το σκορ στο 45-53, αλλά Ζαχαρής απαντά με 2/2 βολές για το 47-53. Καμούζης ξανά για 2 και 47-55, με Γαλάτη να πετυχαίνει 5 πόντους και να φέρνει το ματς στους 3 και στο 52-55. Στο τέλος με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει, ο Μανωλίτσης ευστόχησε στη 1 από τις 2 βολές που εκτέλεσε, διαμορφώνοντας το 52-56, με τους Error να μην καταφέρνουν να εκδηλώσουν επίθεση αρχικά, ώστε να μειώσουν περαιτέρω στο σκορ και τους Miami στη συνέχεια να αστοχούν και να δίνουν μια τελευταία ευκαιρία στους αντιπάλους τους στα λίγα δευτερόλεπτα που απέμειναν, οι οποίοι βέβαια αστόχησαν εξίσου σε τρίποντο και έτσι το τελικό σκορ 52-56 δεν άλλαξε και οι Miami Heal πήραν το πολύ σημαντικό για αυτούς ροζ φύλλο.

Πολυτιμότερος της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Καμούζης με 20 π. 13 ρ., με τους Μανωλίτση (12 π. 6 ρ. 4 ασ. 3 τρ.) και Μεσίρη (7 π. 8 ρ.) να βοηθούν σημαντικά στην επικράτηση των Miami Heal. Από τους Error 404 ξεχώρισαν οι Γαλάτης με 18 π. 11 ρ. 3 κλ., Φουρνάρης με 13 π. 4 ρ. 3 ασ. και Μαραγιάννης με 10 π. 5 ασ. 5 ρ..