33.3%
33.3%
10.0%
18.5%

Οι Error 404 έκαναν την καλύτερη φετινή επίδοση στο πρωτάθλημα κόντρα στους Pigs, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα, με το τελικό σκορ να γράφει 23-115 για την ομάδα του Νικηφόρου Γράψα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Γαλάτης με 38 πόντους, 21 ριμπάουντ, 13 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Error 404 έκαναν ένα τρομερό ξεκίνημα με 0-15 σερί των Ζερμπίνου, Πολύζου, Αβιζιώτη, Γαλάτη και Κοκόρα, ο Toninelli μείωσε σε 1-15 με μια ελεύθερη βολή, 1-17 με νέο καλάθι του Κοκόρα, 3-27 ο Toninelli ξανά και νέο 0-7 σερί οι Γαλάτης και Κοκόρας για το τελικό 3-24 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κοκόρας έβαλε νέο καλάθι για το 3-26, 6-26 με τρίποντο του Παρασκευόπουλου, για να ακολουθήσει ένα τρομερό 0-29 σερί των Κοκόρα, Γαλάτη, Πολύζου και Αβιζιώτη για το τελικό 6-55 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pigs δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με τους Error 404 να βάζουν 30 στην περίοδο με τους Κοκόρα, Γαλάτη, Πολύζο Αβιζιώτη και Ζερμπίνο για το 6-85 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Κοκόρας και Γαλάτης ανέβασαν στο 6-91, 13-91 με 7-0 σερί οι Toninelli και Παρασκευόπουλος, 13-97 οι Κοκόρας και Γαλάτης ξανά, 16-97 με τρίποντο του Σπάχου, 16-101 οι Κοκόρας και Πολύζος, 19-101 με νέο τρίποντο του Παρασκευόπουλου, 19-103 ο Φιλιόπουλος, 21-103 ο Toninelli, 21-115 με πόντους των Ζερμπίνου, Γαλάτη, Αβιζιώτη και Φιλιόπουλου και καλάθι από τον Παναγόπουλο για το τελικό 23-115 του παιχνιδιού.

Για τους Error 404, πέρα από τον Γαλάτη, πολύ καλό ματς έκανε επίσης ο Κοκόρας με 29 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 τάπα και ο Πολύζος με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Pigs καλό ματς έκανε ο Toninelli με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και ο Παρασκευόπουλος με 9 πόντιους, 1 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.