15.8%
28.6%
34.8%
23.1%

Το αήττητο σερί τους συνέχισαν οι Firehawks επικρατώντας των Μπίρι Μπίρι με 49-43, σε ένα ματς το οποίο ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια, με τους παίκτες του Στέφανου Ζαπαντιώτη να δείχνουν μεγαλύτερη ψυχραιμία στο τέλος. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Ακσεχέρογλου με 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μητκάκης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Firehawks, ο Στόλης ισοφάρισε σε 2-2 για λογαριασμό των Μπίρι Μπίρι, 4-2 από τον Κεαλόγλου, 4-7 με 0-5 σερί απάντηση δια χειρός Πετάκου, 8-7 με δύο βολές του Κεαλόγλου και ένα καλάθι του Μητροπούλου, 8-8 από τον Στόλη και δίποντη απάντηση του Μητκάκη για το τελικό 10-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Μητκάκης και Κεαλόγλου έβαλαν από ένα καλάθι για το 14-8, 14-16 οι Μπίρι Μπίρι με τρία καλάθια του Πετάκου και ένα του Σπυράκου, 17-16 με τρίποντο του Ακσεχέρογλου, 17-20 με ένα καλάθι του Τζανετάκη και ένα του Στόλη και 20-20 ξανά με πόντους του Ακσεχέρογλου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μανιάτης και Στόλης έβαλαν μπροστά τους Μπίρι Μπίρι με 20-25, 23-25 με τρίποντο του Ακσεχέρογλου, 23-28 με απάντηση του Στόλη, 25-28 από τον Πολυχρονόπουλο, 25-30 ο Μανιάτης, 27-30 ξανά ο Πολυχρονόπουλος, 27-34 με ένα καλάθι του Τζανετάκη και ένα του Στόλη και καλάθι από τον Μητκάκη για το τελικό 29-34 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Firehawks ισοφάρισαν σε 34-34 με 5-0 σερί των Μητροπούλου, Προύτζα και Δημητρακόπουλου, 34-35 με μια βολή του Στόλη, 35-35 ο Κεαλόγλου, 35-37 ξανά ο Στόλης, 37-37 ο Κεαλόγλου με νέα δίποντη απάντηση, 37-39 από τον Πετάκο, 39-39 με βολές του Πολυχρονόπουλου, 39-41 ο Στόλης, 44-41 με 5 συνεχόμενους πόντους του Μητροπούλου, 44-43 από τον Μανιάτη και φινάλε με 5-0 σερί οι Πολυχρονόπουλος και Κεαλόγλου για να χαρίσουν τη νίκη στους Firehawks με 49-43.

Για τους Firehawks, πέρα από τον Ακσεχέρογλου πολύ καλό ματς έκανε και ο Κεαλόγλου με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Μπίρι Μπίρι ξεχώρισε ο Στόλης με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.