29.2%
57.1%
28.2%
20.0%

Gademians vs Α.Ο. Ανδρου 72-47.Εύκολο βράδυ για τους Gademians κατέκτησαν την 3 σερί νίκη τους με την αεροπορία να μαζεύει 74 ριμπάουντ απέναντι στα 37 που πήραν οι φιλοξενούμενοι με την Α.Ο Άνδρου να κατεβαίνει στο ματς με 5 παίκτες και να παλεύουν να μείνουν κοντά στο σκορ. MVP του αγώνα ο Τριδήμας με 16 πόντους,16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρομερό σερί 16-0 για τους Gademians ,2 τρίποντα ο Λιόσια,ο Γκάμαρης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ, γκολ φάουλ ο Παππάς, με ντραιβ ο Γκάμαρης,και ο Λιόσης με 1/2 βολές και με εύστοχο σουτ από την γωνιά .Χρειάστηκαν 7 λεπτά για να σκοράρει το πρώτο τους καλάθι η Α.Ο. Άνδρου με τρίποντο ο Νικολόπουλος ,με 1/2 βολές ξανά ο Νικολόπουλος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καλογεράς πέτυχε το 16-6 που ήταν και το σκορ δεκαλέπτου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τριδήμας και με τρίποντο ο Γαλανός και έγραψαν το 21-6 για τους Gademians. Με σερί 0-12 η Α.Ο. Άνδρος μείωσε σε 21-18,αρχικά ο Καλογεράς με 2 τρίποντα,ο Χαρίδημος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και με καλάθι από το low post και με λει-απ ο Νικολόπουλος. Ο Λιόσης με ντραιβ, λει-απ ο Γκάμαρης, Λιόσης με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπαδάκος και πέτυχαν το 28-18.Ο Καλογεράς με σουτ έκανε το 28-20 και ο Γκάμαρης με σουτ από την γωνιά και ο Παππάς από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και έγραψαν το 32-20.Με σουτ από το High post ο Καλογεράς το 32-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 34-22 Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τριδήμας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λιόσης με 1/2 βολές πέτυχε το 35-22 για τους Gademians. Ο Καλογεράς με ντραιβ και με τρίποντο μείωσε για την Άνδρο 35-27.Ο Τριδήμας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 37-27.Ξανά ο Καλογεράς με τρίποντο και φάουλ πέτυχε το τετράποντο και μείωσε 37-31.Απάντησε ο Λιόσης με τρίποντο και ο Τριδήμας με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 42-31.Ο Νικολόπουλος με σουτ έκανε το 42-33 και ο Λιόσης με σουτ από την γωνιά, ο Γκάμαρης με σουτ,ο Λιόσης με 1/2 βολές και ο Τριδήμας 2/2 βολές πέτυχαν το 49-33.Ο Καλογεράς με τρίποντο και ο Νικολόπουλος με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 49-38.Το δεκάλεπτο έκλεισε με καλάθι που πέτυχε ο Λιόσης 51-38.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λιόσης με τρίποντο και ο Παπαδάκος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 56-38 για τους Gademians. Ο Καλογεράς με τρίποντο πέτυχε το 56-41 για την Άνδρο. Ο Τριδήμας με 4 πόντους του έκανε το 60-41 και ο Καλογεράς με σουτ το 60-43.Ο Παππάς με ντραιβ το 62-43 και ο Καλογεράς με λει-απ το 62-45.Με τρίποντο ο Γκάμαρης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παππάς και ο Τριδήμας με καλάθι από το ζωγραφιστό σκόραραν το 69-45.Ο Χαρίδημος με 2/2 βολές το 69-45 και το τελικό 72-47 πέτυχε ο Λιόσης με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λιόσης με 24 πόντους ,7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γκάμαρης με 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλογεράς με 31 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Νικολόπουλος με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.