12.5%
52.2%
39.6%
15.0%

Μεγάλη νίκη από το -10 με τρομερό ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο πήραν οι Gademians κόντρα στους Glory Road με 64-63. MVP του αγώνα ήταν ο Ζήσης Τριδήμας με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο φάνηκε ότι το ματς θα είναι κλειστό και δύσκολα θα ξεφύγει κάποια από τις δύο ομάδες, αφού οι άμυνες ήταν καλά διαβασμένες. Ο Σεϊμένης ξεκίνησε με καλάθι για το 0-2, για να ακολουθήσει ένα 5-0 από Τριδήμα και Αδαμόπουλο για το 5-2. Γκολ φάουλ από τον Σεϊμένη για το 5-5 και τρίποντο του Λιόση για το 8-5. Ένα καλάθι του Χαμντάν και μια βολή του Καμάρα για το 8-8, καλάθι ο Αδαμόπουλος για το 10-8 και 0-5 από Σεϊμένη και Χαμντάν για το 10-13. Καλάθι από τον Αδαμόπουλο ξανά για το 12-13, απάντηση από τον Καμάρα για το 12-15 και καλάθι από τον Παπαδόπουλο για το τελικό 14-15 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο. Οι Glory Road προσπάθησαν να χτισουν μια διαφορά, όμως οι Gademians είχαν άμεση απάντηση και μειωσαν ξανά στη μία κατοχή. Βασίλης Σεϊμένης, Χαμντάν και Καμάρα έβαλαν από ένα καλάθι για το 14-21, για να απαντήσουν οι Τριδήμας και Κοζαδίνος σε 19-21. Τρίποντο του Σεϊμένη για το 19-24 και μια βολή του Παπαδόπουλου μαζί με ένα καλάθι του Τριδήμα για το 22-24. Σεϊμένης και Καμάρα σημείωσαν το 22-27, για να ακολουθήσει ένα καλάθι του Παπαδόπουλου και ένα του Τριδήμα για το 26-27. Το τελικό 26-29 του ημιχρόνου σημειώθηκε από τον Καμάρα.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ, με τους Glory Road να συνεχίζουν να έχουν ένα μικρό προβάδισμα. Ο Τριδήμας μείωσε σε 28-29, ο Σαχτούρης έγραψε το 28-31 και ακολούθησαν 3 βολές του Παπαδόπουλου για το 31-31. Καμάρα και Σεϊμένης σημείωσαν το 31-35, ο Γκάμαρης μείωσε σε 33-35 και ακολούθησε μια βολή και ένα καλάθι από τον Καμάρα για το 33-38. Καλάθι από τον Αδαμόπουλο για το 35-38, απάντηση από τον Σεϊμένη για το 35-40 και καλάθι από τον Παππά για το 37-40. Ξανά Καμάρα για το 37-42 και ξανά Παππάς για το 39-42. Το τελικό 39-44 του δεκαλέπτου σημειώθηκε από τον Σαχτούρη.

Στην τελευταία περίοδο οι Glory Road έκαναν ένα μικρό σερί, που ανέβασε για πρώτη φορά το προβάδισμα τους σε διψηφια διαφορά, όμως μετά από αυτό χαλαρωσαν, οι Gademians ισοφάρισαν και το ματς πήρε φωτιά. Χαμντάν και Σεϊμένης έκαναν ένα 0-6 για το 39-50. Παππάς, Τριδήμας και Παπαδόπουλος έκαναν ένα 11-0 και ισοφάρισαν σε 50-50. Μια βολή του Καμάρα για το 50-51 και καλάθι από τον Παπαδόπουλο για το 52-51. Απάντηση του Καμάρα για το 52-53, καλάθι από τον Αδαμόπουλο για το 54-53 και μια βολή από Βαλτινό και ένα καλάθι από Σεϊμένη για το 54-56. Ένα 4-0 του Παπαδόπουλου έκανε τι 58-56 2.50 πριν τη λήξη, για να ισοφαρίσει ο Καμάρα σε 58-58 με 2.15 να μένουν. Άμεση απάντηση από τον Τριδήμα για το 60-58(2.00) και τρίποντο από τον Σεϊμένη για το 60-61 με 1.40 να μένει. Προβάδισμα ξανά με καλάθι του Παππά για το 62-61 οι Gademians (1.32). Στη συνέχεια ακολούθησε ένα λάθος από τους Glory, άστοχο διποντο από τους Gademians, όμως ξανά άστοχη επίθεση οι Glory και 1/2 βολές του Αδαμόπουλου για το 63-61 50″ πριν τη λήξη. Για το προβάδισμα προσπάθησαν με τρίποντο οι Glory, όμως το σουτ ήταν άστοχο, λάθος από τους Gademians και μεγάλη χαμένη ευκαιρία για ισοφαριση από τους παίχτες του Χρήστου Καλλιτσάντση. Με 17″ να μένουν οι Glory θα στείλουν τον Παππά για βολές, θα βάλει 1/2 και θα σημειώσει το 64-61. Γρήγορο καλάθι από τον Σεϊμένη για το 64-63 (11″) και στη συνέχεια 0/2 βολές για Gademians, που πήραν επιθετικό ριμπάουντ, πήγαν ξανά για βολές και είχαν πάλι 0/2 με 5″ να μένουν. Ευκαιρία για αιφνιδιασμο μετά το ριμπάουντ είχαν οι Glory Road, όμως ο Κοζαδίνος έκλεψε και το ματς τελείωσε με το 64-63 που είχε διαμορφωθεί λίγα δευτερόλεπτα πιο πριν.

Πέρα από τον Τριδήμα, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Παπαδόπουλος, Αδαμόπουλος και Παππάς για τους Gademians. Για τους Glory Road καταπληκτικοί για ακόμη μια φορά ήταν οι Σεϊμένης και Καμάρα.