0.0%
45.5%
35.4%
13.3%

Gkrouvaloi vs Airball B.C 36-50. Οι Gkrouvaloi με αρκετές απουσίες(Καλόγερόπουλος ,Τσάκωνας) είχαν σε εκπληκτική μέρα τον Χατζηελευθερίου που πέτυχε 26 πόντους από τους 36. Οι Airball B.C. ήταν μπροστά σε ολόκληρη την διάρκεια του ματς με πολύ καλή άμυνα και με περισσότερες επιθετικές λύσεις κατέκτησαν την 10η τους νίκη. Mvp του αγώνα ο Παπαδοπούλης με 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι που πέτυχε ο Χατζηελευθερίου ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ 2-0 οι Gkrouvaloi. Ο Παπαδοπούλης με σουτ και ο Κυρούδης με 1/2 βολές το 2-3 για τους Airball. Ο Νικολόπουλος με 1/2 βολές ισοφάρισε 3-3 και ο Τσάκαλης και ο Κυρούδης έγραψαν το 3-7.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Βόρδος το 5-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 5-13 ,αρχικά ο Πολυχρονόπουλος σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Κυρούδης με 2/2 βολές και ο Παπαδοπούλης με σουτ.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μουμούρης με floater πέτυχε το 5-15 για τους Airball. Οι Gkrouvaloi με τον Χατζηελευθερίου να σκοράρει με Hook το 7-15.Ο Κατσώρης με σουτ και με τρίποντο έγραψε το 7-20 και ο Χατζηελευθερίου με 1/2 βολές το 8-20.Από το low post ο Καραχρήστος πέτυχε το 8-22 και ο Χατζηελευθερίου με σουτ το 10-22.Ο Στασινός σκόραρε το 10-24 και ο Χατζηελευθερίου με 1/2 βολές το 11-24.Με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Παπαδοπούλης έκανε το 11-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-26 με νέο καλάθι ο Χατζηελευθερίου.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μουμούρης με τρίποντο το 13-29 για τους Airball .Οι Gkrouvaloi μείωσαν με τον Χατζηελευθερίου με Hook και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ 17-29. Ο Κυρούδης με 1/2 βολές το 17-30 και ο Βόρδος με 4 πόντους με σουτ και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Χαλιώτης με 1/2 βολές το 22-30.Απάντησε ο Κυρούδης με 4 πόντους, με σουτ και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 22-42 και το δεκάλεπτο τελείωσε 26-34 με ντραιβ ο Χατζηελευθερίου και με 2/2 βολές ο Μαξούρης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και με 1/2 βολές ο Κατσώρης, με 1/2 βολές και με coast to coast ο Παπαδοπούλης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καραχρήστος,ξέφυγαν στο σκορ οι Airball 26-40. Οι Gkrouvaloi με φόλοου του Χατζηελευθερίου το 28 -40.Ο Παπαδοπούλης με ντραιβ το 28-42 και ο Χατζηελευθερίου με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές το 31-42.Ο Κυρούδης με 2/2 βολές και ο Μουμούρης με σουτ από την γωνιά το 31-46.Ο Χατζηελευθερίου με γκολ φάουλ το 34-46 και ο Παπαδοπούλης με 1/2 βολές το 34-47.Ο Χατζηελευθερίου με Hook το 36-47 και το ματς τελείωσε 36-50 με 1/2 βολές ο Παπαδοπούλης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κυρούδης.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα  ο Μουμούρης με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χατζηελευθερίου με 26 πόντους, 12 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Βόρδος με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.