19.0%
42.9%
34.0%
18.2%

Οι Desperado κέρδισαν με 38-55 τους Gkrouvalous για να ανέβουν στο 3-0 στη σεζόν και να συνεχίσουν αήττητοι. Παρά τις απουσίες, οι Desperado διαχειρίστηκαν πολύ καλά το ματς, είχαν αντίδοτο στην ενέργεια των αντιπάλων τους και έπαιξαν έξυπνα και με ωριμότητα στην επίθεση για να φτάσουν στο ροζ φύλλο με τον Μαρκοπουλιώτη να έχει double-double σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Νικολόπουλου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Καραλή για να απαντήσει ο Βόρδος και να πάρουν προβάδισμα οι Gkrouvaloi. Ο Σαλιμένος με τον Μαρκοπουλιώτη έτρεξαν ένα 0-6 για το 3-8, αλλά ο Καλαφατάκης ισοφάρισε σε 8-8. Ο Καραλής με τον Σαλιμένο και τον Βαβίζο έφεραν την ομάδα τους στο 8-14, ο Νικολόπουλος Γ. απάντησε, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μαρκουλή στο 10-16.

Στη 2η περίοδο ο Μαρκοπουλιώτης έγραψε το 10-18, με τον Νικολόπουλο Γ. να απαντά με τρίποντο για το 13-18. Ο Σαλιμένος με τον Βαβίζο ήταν εκεί για την ομάδα τους, 13-22, ενώ ο πρώτος με τον Καραλή σκόραραν για το 14-27 λίγο μετά. Οι Gkrouvaloi απάντησαν με τον Νικολόπουλο Γ. και τον Ζαβάκο για το 18-27, με τον Μαρκουλή και τον Μαρκοπουλιώτη να γράφουν το 18-34 για τους Desperado. Ο Νικολόπουλος Γ. ήταν και πάλι εκεί για την ομάδα του, ενώ μετά την απάντηση του Σαλιμένου ο ίδιος έβαλε 4 ακόμα πόντους για να κλείσει το ημίχρονο στους 14 με το σκορ στο 24-36.

Στην επανάληψη ο Μάρκου μείωσε σε 26-36, με τον Μαρκοπουλιώτη να απαντά και τον Καλαφατάκη να γράφει τρίποντο για το 29-38. Αυτή ήταν η τελευταία φορά που οι Gkrouvaloi βρέθηκαν σε μονοψήφια απόσταση (έχοντας ένα 9-2 από το -16 και μετά), αφού οι Desperado απάντησαν με 0-9 ως το δεκάλεπτο, ο Μαρκοπουλιώτης με τον Σαλιμένο και τον Καραλή έκλεισαν την περίοδο στο 29-47 και το +18 για την ομάδα τους.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Βόρδος μείωσε σε 31-47, με τον Νικολόπουλο Γ. να χτυπά και τους Gkrouvalous να αποδιοργανώνονται εντελώς, με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει ως το τέλος. Ο Μπούνταλης σκόραρε για το 31-49, με τον Καλαφατάκη να απαντά και τον Εμμανουηλίδη να βάζει κι εκείνος τρίποντο, 34-52. Ο Καλαφατάκης είχε 4 πόντους για το 38-52, με τον Μαρκοπουλιώτη να κλείνει το ματς με τρίποντο, 38-55.

Για τους νικητές ο Μαρκοπουλιώτης είχε 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Σαλιμένος 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Καραλής 10 πόντους, 4 ασίστ, ο Μαρκουλής 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Gkrouvalous ο Νικολόπουλος Γ. είχε 14 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Καλαφατάκης 16 πόντους, ο Βόρδος 4 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 τάπες.