0.0%
37.5%
55.4%
20.0%

Gkrouvaloi vs L.A.P.D. 22-81.Οι Gkrouvaloi με σοβαρές ελλείψεις και με 6 άτομα , γνώρισαν την συντριβή από τους σοβαρούς L.A.P.D. με τους νικητές  να έχουν  4 παίχτες με +11 πόντους.Mvp του αγώνα ο Μητρόπουλος με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 κλεψίματα .

Το ματς ξεκίνησε με 0-6 για τους L.A.P.D. με Hook ο Μητκάκης και με 4 πόντους από λει-απ ο Μητρόπουλος. Οι Gkrouvaloi μειωσαν 2-6 με τον Καλαφατάκη να σκοράρει με σουτ. Με σερί 0-14 το σκορ έγινε 2-20,αρχικά ο Ζαπαντιώτης από το low post, ο Μητρόπουλος με γκολ φάουλ και με τρίποντο,ο Ζαπαντιώτης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Μητκάκης από το ζωγραφιστό και ο Μητρόπουλος με λει-απ.Ο Ζαβάκος με Hook και ο Βόρδος από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 6-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 6 -28 ,αρχικά ο Μητκάκης με σουτ, ο Πατσιούρας με σουτ από την γωνιά και με λει-απ και ο Μητκάκης σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Δεύτερο δεκάλεπτο οι Gkrouvaloi σκόραραν ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ με τον Βόρδο το 8-20.Ο Κυργέτσος από το ζωγραφιστό,με 1/2 βολές ο Μπάρλας,ο Κυργέτσος και ο Κατέβας και ο ξανά ο Κυργέτσος με λει-απ το σκορ έγινε 8-35 για τους L.A.P.D. Ο Καλαφατάκης με σουτ πέτυχε το 10-35 και ο Μπάρλας με ραβέρσα το 10-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-37 με σκόρερ τον Μάρκου.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi με 0/10 δίποντα και 0/8 τρίποντα και 6 λάθη, έμειναν χωρίς σκορ στο δεκάλεπτο και οι L.A.P.D. σκόραραν 20 πόντους και το δεκάλεπτο τελείωσε με 12 -57,αρχικά ο Ζαπαντιώτης με 1/2 βολές, με καλάθι από το ζωγραφιστό και με Hook, ακολούθησε ο Μητρόπουλος με 2 διαδοχικά κλεψίματα σκόραρε με λει-απ, ο Αρζουμανίδης με λει-απ και με σουτ ,ο Μητρόπουλος σκόραρε με coast to coast,από το ζωγραφιστό ο Μπάρλας και με γκολ φάουλ ο Μητκάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi με τον Μάρκου να πετυχαίνει με λει-απ το 14-57.Ο Κυργέτσος με 4 πόντους και ο Ζαπαντιώτης από το ζωγραφιστό έγραψαν το 14-63 για τους L.A.P.D.Υστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βόρδος το 16-63 και ο Κατέβας, ο Κυργέτσος και ο Ζαπαντιώτης σκόραραν το 16-69.Ο Μάρκου με λει-απ πέτυχε το 18-69 για να σκοράρει με σουτ ο Κυργέτσος το 18-71.Ο Μάρκου με λει-απ και ο Νικολόπουλος με σουτ πέτυχαν το 22-71.Το τελικό 22-81 πέτυχαν ο Στρατογιάννης με 4 πόντους, με λει-απ ο Πατσιούρας, ο Στρατογιάννης με σουτ και από την ασίστ του Κατέβα ο Ζαπαντιώτης πέτυχε το τελευταίο καλάθι του αγώνα.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ζαπαντιώτης με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Κυργέτσος με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βόρδος με 6 πόντους και 19 ριμπάουντ .